""

Ave, Rio Ave!

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.08.17. | 23:28

Maleni klub iz Vile do Konde uz rame velikanima

Izgleda da bi maleni Rio Ave mogao da bude pravo iznenađenje portugalske Primeire u novoj sezoni. Fudbaleri popularne Velike reke upisali su drugi trijumf, ovaj put na gostovanju Boavisti - 2:1 i zadržali maksimalan učinak.

Ovo je Rio Aveu bila treća uzastopna pobeda nad Boavistom u gostima, a peta na poslednjih šest mečeva sa nekada velikim klubom iz Porta.

Večeras je junak trijumfa bio Pedro Moreira koji je pogotkom pet minuta pre kraja utakmice rešio pitanje pobednika. A ako je junak bio Moreira, onda je tragičar Leonardo Ruiz, fudbaler Boaviste, koji u šestom minutu sudijske nadoknade nije iskoristio penal.

Inače, Rio Ave je u 29. minutu postigao prvi gol na meču, a strelac je bio Elder Guedeš. Izjednačio je Ročinja u 76. minutu, a onda je usledila završnica u kojoj su spretniji bili gosti.

U ranijim subotnjim terminima odigrane su još dve utakmice drugog kola Primeire. Belenenseš je na svom terenu pobedio Maritimo sa 1:0, dok u duelu Moreirensea i Feirensea nije bilo pogodaka.