Betis jedini ispao od Španaca, konačno se razigrao Perišić, Dinamo je ipak veličina za Olimpijakos (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 21.02.19. | 22:54

Ren pokvario žutrku na Viljamarinu

Krcat stadion Benito Viljamarin se nadao da će Betisov kapital iz remija sa tri gola u gostima protiv Rena biti dovoljan da se na domaćem terenu obezbedi plasman u osminu finala, ali ništa od unapred palnirane žurke... Ren je pobedio 3:1

Kao i u prvom meču kada je viđeno šest golova, i večeras se igralo otvoreno sa mnogo šansi pred oba gola. Betis nije branio golove u gostima, Ren nije imao kud osim da napadne, pa smo videli ludo prvo poluvreme. Ren je poveo golom Bensebajinija posle kornera u 22. minutu igre. Samo osam minuta kasnije je na semaforu stajalo šokantnih 0:2! Ren je duplirao vođstvo uz mnogo sreće pošto se neprecizan šut Sara pokazao kao idealna asistencija za Inua na drugoj stativi.

Betis je krenuo na sve ili ništa, Hese je najviše pretio i konačno u finišu poluvremena je domaći tim postigao gol koji mu je bio preko potreban. Prodor Kanalesa po levom krilu i centrašut je iskoristio Lo Selso na drugoj stativi. Bio je to gol nade za preostalih 45 minuta...

Ali Hese i Moron su se ispromašivali u drugom delu igre, a Ren je propustio šanse da golom iz nekih opasnih kontranapada ranije reši pitanje pobednika. Stihijski napadi domaćih u finišu meča nisu dali rezultat, sevnula je kontra u nadoknadi vremena i Nijang je pečatirao trijumf Rena. Betis je jedini od četiri španska predstavnika koji nisu izborili osminu finala Lige Evrope gde će Ren biti jedini francuski ambasador.

Milanski Inter je odradio domaći zadatak protiv verovatno i najslabijeg učesnika nokaut faze takmičenja – Rapida iz Beča. Nerazuri su pregazili nejakog protivnika sa 4:0. Međutim, više od pobede, trenera Spaletija može da raduje činjenica da se raspucao Ivan Perišić koji već duže vreme igra loše, da su golove dali i rezerve poput Vesina, pa čak i Ranokije, kao i Politano koji je bio pao u formi.

Inter je poveo posle samo četiri minuta kada je Vesino uspeo da kruniše golom akciju posle lepog prodora Perišića i velikog promašaja Kandreve. U 18. minutu je bilo 2:0 kada je Ranokija (?!) uhavtio lep volej na ivici kaznenog prostora. Stadion ga je nagradio ovacijama!

Nastavio je Inter da niže šanse, a po igri je odskakao Perišić. Ranokija je imao šansu i za drugi gol, dobre šanse su promašili Kandreva i Borha Valero pre nego što je Perišić u 80. minutu krunisao dobru partiju zasluženim golom. Izbegao je ofsajd zamku, a onda majstorski bocnuo loptu preko golmana i defanzivaca koji su klizali na gol liniji. Tačku je stavio Politano u 87. minutu posle asistencije Perišića

Dinamo Kijev je minimalnom pobedom eliminisao Olimpijakos. Strelac jedinog gola je bio Fran Sol, veliko zimskoj pojačanje iz Viljema II.

LIGA EVROPE -  1/16 FINALA (REVANŠ MEČEVI)

Sevilja - Lacio 2:0 (1:0) /prvi meč 1:0/