Depaj het-trikom odveo Lion u Ligu šampiona

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.05.18. | 23:09

Marselj imao treće mesto do 65. minuta poslednjeg kola...

Ništa od iznenađenja u Francuskoj! Nekih sat i nešto malo jače Olimpik iz Marsaelja bio je "u Ligi šampiona", ali onda su u Lionu shvatili da je vrag odneo šalu i uspeli da preokrenu rezultat protiv Nice, pa će Lavovi zajedno sa Monakom i Pari Sen Žermenom u grupnu fazu elitnog takmičenja od jeseni

Četa Rudija Garsije posle poraza u finalu Lige Evrope imala je još jednu, dosta tanju nadu da može do LŠ. Bilo joj je potrebno da Lion pred svojim navijačima kiksne, i odigra barem nerešeno, pa da da oni trijumfom nad Amijenom stignu do treće pozicije. I bio je Marselj na trećem mestu jedno vreme. Lion je primio gol, gubio je od Nice od 18. minuta, dok se na Veledromu domaćin imao sigurnih 2:0. Međutim kako je krenulo drugo poluvreme stvari su došle na svoje mesto.

Memfis Depaj ubacio je kako se to obično kaže u petu brzinu i sjajnu sezonu krunisao het-trikom koji je Lionu obezbedio Ligu šampiona. Holanđanin je pogađao u 48, 65. i 86. minutu. Sa tim het-trikom podigao je svoj ovosezonski učinak na 19 golova i 13 asistencija u 35 odigranih utakmica. Jasno je svima da je francuski klub već u prvoj godini isplatio svaki evro od onih 16.000.000 uloženih u dovođenje ovog momka iz Manečster Junajteda...

Nica se koprcala koliko je mogla, Plea je poslednji put zapretio u 88. minutu kada je smanjio na 2:3, ali to je bilo sve od strane gostiju. Marselju, na kraju, njegov trijumf nad Amijenom (2:1) nije mnogo vredeo. Nekadašnji šampion Evrope moraće ponovo u Ligu Evrope zajedno sa Renom i Bordoom.

A Bordo je tu istu čast sebi obezbedio tako što je slavio na gostovanju Mecu - 4:0. Sent Etjen je pokušao da nadmaši Žirondince i na konto gol razlike preotme šesto mesto - nije uspeo. Nije pomoglo ni pet komada protiv nesrećnog Lila...

U Monako se najmanje sumnjalo i Kneževi su vrlo lako overili vizu za elitu pobedom protiv ekipe Troa na strani - 3:0. I uzpravo Troa ide u niži rang uz odavno prežaljeni Mec. U doigravanje će Tuluz kog tamo čeka bolji iz drugoligaškog plej-ofa i meča Ajačio - Avr.

LIGA 1 - 38. (poslednje) KOLO:

Sent Etjen - Lil 5:0 (3:0)
/Bamba 7, Hamuma 13, 39, 69, Malkjui 65)

Dižon - Anže 2:1 (1:0)