Estoril je postao opasan

Vreme čitanja: 2min | pon. 12.02.18. | 23:16

Kanarinci protiv Moreirensea upisali tek drugi trijumf u gostima ove sezone

Fudbaleri Estorila definitivno su ušli u pobedničku seriju, pošto su u gostima savladali Moreirense sa 2:1 u poslednjem meču 22. kole portugalske Primeire.

To je Estorilu bila treća uzastopna pobeda u šampionatu i ovaj klub je definitivno izašao iz opasne zone na tabeli. Mada, jasno je da ga i dalje čeka težak posao na tom planu.

Ono što je posebno važno za Estoril je što je ostvario trijumf baš protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak. A to nije bilo lako večeras.

Jer, Moreirense je poveo već u devetom minutu pogotkom Tozea, a u 54. minutu Neto nije iskoristio penal i priliku da potpuno nokautira Estoril.

I od tog trentuka gosti su se trgli i krenuli napred. Nagrada je došla u 72. minutu u vidu izjednačujućeg pogotka Alana. A devet minuta pre kraja gosti su zaokružili preokret i golom sa penala Eduarda osigurali važnu pobedu.

PORTUGAL 1 - 22. KOLO

Fereira - Tondela 0:2 (0:2)