""

Galata bez greške (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 19.05.17. | 20:55

Turski velikan rutinski oborio Osmanli - 2:0

U večeri kada je košarka doiminantna u Istanbulu, Galatasaraj je tiho i nečujno porazio Osmanli na svom terenu sa 2:0 u uvodnom meču 32. kola turskog šampionata, čime je preskočio Fenerbahče na trećoj poziciji na tabeli.

Lavovi sa Bosfora su čitav posao odradili u prvom poluvremenu, a ka novoj pobedi ih je predvodio veteran Vesli Snajder, koji je lepim golom u 24. minutu, inače petim u sezoni, otključao bravu gostiju.

Holanđanin se zaista razgoropadio u poslednje vreme, dao je tri uzastopna pogotka na isto toliko mečeva u dresu Galate i zaista ovaj tim može njemu da zahvali što grabi ka trećoj poziciji.

Tačku na ovaj meč stavio je Sinan Gumuš u 35. posle sjajnog prodora i slaloma, kada je preciznim udarcem potvrdio trijumf Galatasaraja. Domaćin je bio mnogo bolji na celom meču, a da su Seldžuk Inan i Gari Rodrigez bili prisebniji u završnici pobeda domaćina bi bila i ubedljivija.