Gomis sa kreča označio početak šampionskog slavlja! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.05.18. | 19:33

Galatasaraj slavio na gostovanju Gectepeu - 1:0

Šampionska kruna vratila se u Galatasaraj koji je zakazao žurku u evropskom delu Istanbula. A ona će da počne kada se ekipa vrati iz Gectepea, gde je slavila sa 1:0 u poslednjem kolu turske Superlige.

A taj vredan, šampionski pogodak, postigao je Bafetimbi Gomis u 66. minutu iz penala, čime je prekinuta i određena napetost koja je vladala među gostima i otklonjene sve dileme.

Gectepe je bio ravnopravan rival i odolevao je napadima gostiju koji su brže bolje hteli da reše pitanje pobednika i stave obe ruke na šampionski pehar.

Nakon postignutog gola, Galatasaraj je stao na loptu, u dobroj meri oborio tempo i ritam utakmice, pa je polako, ali sigurno šampanjac mogao da se hladi.

U kvalifikacijama za Ligu šampiona igraće Fenerbahče koji je kod kuće pobedio Konju sa 3:2 i zahvaljujući boljem učinku od međusobnim duelima ostavio Bašakšekihir na trećem mestu pa će taj klub u Ligu Evrope.

Večeras je Fener imao ubedljivih 3:0 u 65. minutu, ali su gosti za samo tri minuta u nastavku utakmice uspeli da se vrate u život i daju dva gola. Ipak, domaćin im nije dozvolio više od toga.

Bašakšehir je istim rezultatom kod kuće bio bolji od Kasimpaše, a dva pogotka je postigao i Adebajor. Najubedljiviji u poslednjem kolu bio je doskorašnji šampion Bešiktaš - 5:1 protiv Sivasa, a epitet junaka meča poneo je sjajni Kanađanin Kajl Larin koji je upisao het-trik.

TURSKA 1 - 34. KOLO:

Ahisar - Osmanli 1:1 (1:1)