I Roteram ide na Vembli! Čari ostrvskog fudbala i junak koji izvodi aute kao kornere (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 16.05.18. | 22:52

Još jedan korak i sve tri ekipe koje su ispale iz Čempionšipa prošle sezone će se vratiti već ove

Vigan i Blekburn su se ekspresno vratili u Čempionšip, a samo korak od tog podviga deli i Rotream koji je sa pomenutim tandemom prošle ispao u trećeligaški rang. Sada su na dobrom putu da se opet domognu drugoligaškom fudbala...

Roteram je večeras pobedom od 2:0 na svom terenu eliminisao Skantorp u polufinalu plej-ofa i zakazao finalni duel sa Šruzberijem na Vembliju. Zasluženo. Posle 2:2 u Skantorpu, ovako nešto se moglo očekivati. Pogotovo što je Roteram i tokom ligaškog dela sezone oba puta savladao večerašnjeg rivala i što je cele sezone igrao bolje.

Ključni momenat meča se desio u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Vil Vouks direktno iz auta pogodio u glavu Ričarda Vuda na petercu, a korpulentni štoper je rutinski zatresao mrežu.

U 63. minutu je odbrana gostiju još jednom loše intervenisala, lopta se odbila do Vouksa koji pogađa iz odbitka i izrasta u apsolutnog junaka meča.

Roteramov poslednji stepenik pred povratak u  Čempionšip je Šruzberi na Vembliju 27. maja.