Levante deveti put zaredom bez pobede

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.04.19. | 13:55

Tim iz Valensije i dalje na ivici ambisa

Podseti me šta to beše pobeda... Levante je davno zaboravio kako izgleda taj osećaj kada se sa visoko podignutim rukama napusti teren. Uostalom, zato i jeste na ivici ambisa, sa ozbiljnom opasnošću da se strovali u Segundu. Ovog puta je i Espanjol otišao iz Valensije neporažen, iako mu taj bod baš ništa ne znači – 2:2.

Tri poslednje ekipe na tabeli remizirale su u 33. kolu, a u nedelju im se priključio i prvi iznad crte. Mogao je Levante da iskoristi ovu situaciju i da pobedom odmakne rivalima u borbi za opstanak, ali ništa. Deveti put uzastopno ostao je bez pobede.

A, imao je u 84. minutu kolosalnu šansu, jedan na jedan sa golmanom imao je Marti Rođer i nije pogodio. Levante je tu završnicu igrao sa fudbalerom manje na terenu posle isključenja Roćinje u 74. minutu, ali ga to nije sprečilo da napada, da stvori dve dobre prilike u finišu.

Espanjol je dva puta vodio, igrao je kao da mu mnogo toga zavisi od ove utakmice. Sportski do kraja, pa kome šta pripadne...

Šansu za pobedu gostima iz Barselone promašio je Perez tri minute pre kraja, kada je iskosa sa šest metara zapeo iz sve snage i toliko uzdrmao stativu da je umalo okvir gola iščupao iz zemlje.

(FOTO: Ruters)

ŠPANIJA 1 - 33. KOLO

Alaves – Valjadolid  2:2 (2:1)