Ma, Bašakšehir ide na titulu! Bešiktaš izgubio šta nije smeo, imamo ludu šampionsku trku, leteće perje do kraja!

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.03.18. | 18:52

Istanbul na bod zaostatka za Galatasarajem, čak iako je igrao pola sata sa igračem manje

Daleko je manji klub i po broju navijača i po tradiciji, ali Istanbul Bašakšehir ne želi da se odrekne šanse da ščepa titulu u Turskoj. Da li vam treba veći dokaz od činjenice da su igrači Abdulaha Avčija slavili s 1:0 (1:0) protiv Bešiktaša u derbiju iako su igrali s igračem manje pola sata?

E, toliko je Bašakšehir ozbiljan u napadu na prvo mesto. Sa ova tri boda nalaze se na drugoj poziciji, imaju tri boda više upravo od Bešiktaša, a Galata mu beži samo bod! Sve je moguće do kraja ovog ludog turskog šampionata.

Bašakšehir možda ne igra tako dobro u drugom delu takmičenja kao u prvom, ali je ponovo pokazao da je odličan kada dođe do obračuna s tri najveća turska kluba.

U ovom derbiju odlučila je greška u 28. minutu. Konfuzno je Bešiktaš krenuo u napad, Istanbul je ukrao loptu, krenuo u brz napad.

Kada su ovakve situacije na terenu možete da se uverite koliko je neki tim istreniran, a domaćin na ovom susretu je tako dobro izrotirao, odigrao rutinski i na kraju je Eljero Elija bio taj koji je poput dželata odsekao glavu Bešiktašu.

Drugo poluvreme nije bilo baš lepo za gledanje ako pitate pristalice Bašakšehira koji je u 61. minutu ostao bez igrača u polju jer je Žunior Kaiskara isključen posle drugog žutog kartona.

Bašakšehir do kraja utakmice nije uputio šut u okvir gola protivnika, ali mu to nije ni bilo potrebno.

Već je bio dovoljno uradio da je posle 90. minuta mogao da kaže - "Galato, čuvaj se, mi želimo titulu!".

Sudar Galate i Bašakehira na programu je 15. aprila, a Lavovi će biti domaćini.

Kakva šampionska trka... Tu je i Fenerbahče, od prvog do četvrtog mesta razlika je samo šest bodova.

Ako su se najveći šampionati već sada "rešili", u Turskoj će leteti perje do samog kraja...

TURSKA 1 - 26. KOLO

Karabuk - Osmanli 0:4 (0:2)