Majnc kao ukleti grad za Ajntraht - iz dvojke u keca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 02.12.19. | 23:00

Filip Kostić odigrao ceo meč, Mijat Gaćinović ušao u drugom poluvremenu

Visoko je leteo Ajntraht tokom prošle nedelje, u Londonu protiv Arsenala slavio jednu od važnijih pobeda u novijoj istoriji kluba, međutim večeras je doživeo bolno prizemljenje u Majncu. U poslednjem meču 13. runde nemačke Bundeslige četa Adija Hitera poražena je sa 1:2. To je treći vetani neuspeh tima iz Frankfurta u ligi, a sve posle one rapsodije protiv Bajerna

Ajntraht je došao u Majnc s istorijskim balastom - na tom stadionu nije uspeo da dobije skoro 20 godine, ali večeras nije moglo bolje da krene po goste. U 33. minutu posle velike gužve u šesnaestercu lepo su kombinovali defanzivci Alamami Ture i Martin Hintereger. Ovaj drugi ćušnuo je loptu u mrežu za 0:1.

Svaka čast Majncu na preokretu, drugoj vezanoj pobedi, ponajviše treneru Ahimu Bajerlorceru koji je očito "utegao" tim po dolasku iz Kelna, ali za ovaj rezultat dobar deo zasluga ide vezisti Ajntrahta Dominiku Koru, koji je u 44. minutu dosta naivno zaradio isključenje. On je prekinuo kontru domaćina faulom kao poslednji igrač odbrana i sudija Manuel Grafe nije imao izbora - poslao ga je u svlačionicu.

Ajntraht s devetoricom igrača u polju u nastavku nije imao nikakve šanse. Ni dok je bilo 11 na 11 gosti se nisu istakli posebno kreativnošću večeras, a te kada su ostali brojčani slabiji nisu mogli ozbiljno da ugroze gol Majnca.

Golove za preokret postigli su Karim Onisivo u 50. minutu, odnosno rezervista Adama Salai u 69, na dodavanje Onisiva. Za pravovremenu izmenu i uvođenje Mađara u igru Bajerlorceru čista desetka...

Majnc je s ova tri boda pobegao iz opasne zone, sada lakše diše, dok je Ajntraht sve dalje od mesta koje vode u Evropu.

Filip Kostić odigrao ceo meč za goste, dok je Mijat Gaćinović ušao u drugom poluvremenu. Nije uspeo ništa da promeni...