""

Milan počeo sezonu: Debitovala pojačanja, deca i otpisani slomili Lugano i tandem iz Lučana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 11.07.17. | 21:03

Rosoneri pobedili u prvom meču u sezoni, ali će biti potrebno još uigravanja

Posle Rome, krenuo je i Milan! Rosoneri su odigrali prvu utakmicu u novon sezoni. U prijateljskom odmeravanju snaga sa švajcarskim prvoligašem Luganom, Rosoneri su slavili sa 4:0. Dovoljno za početak, s obzirom na veliki broj novih igrača, ali i bitne prvotimce koji su nedostajali.

Bilo je zanimljivo videti s kakvom formacijom će krenuti trener Montela i ko će od novajlija dobiti šansu. Strateg Rosonera nije odustao od 4-3-3 iz prošle sezone, a od prvog minuta su startovali Musakio, Rodrigez, Kesi, Čalhanoglu i Borini. Dakle, pet od sedam velikih pojačanja. Nedostajali su Konti i Andre Silva koji su dobili više odmora zbog reprezentativnih obaveza. Nije bilo ni Donarume, Bonaventure, Susa i Romanjolija za koje se očekuje da budu starteri. Neodstajali su i mlade nade Lokateli i Kalabrija, takođe zbog učešća na EP za mlade. Dakle, Rosoneri ni blizu svog najjačeg sastava…

Milan je bio bolji od švajcarskog prvoligaša, ali videlo se da tu treba još mnogo vremena za uigravanje. Od novajlija je samo Kesi odskočio na debiju, ostali su imali poteškoća da se uklope u novi sistem sa novima saigračima.

Ali su zato zablistala dva Milanova klinca koji bi u perspektivi mogli da budu prava stavr za Rosonere. Mladi centarfor Kutrone je zaigrao u napadu uz Borinija i Čalhanoglua, i već u drugom minutu načeo Švajcarce posle sjajne akcije Kesija i Bertolaćija. Kutrone ima 19 godina…

U drugom poluvremenu su šansu dobili još neki mladi igrači, ali i iskusni fudbaleri za koje  se očekuje da će biti prodati do kraja prelaznog roka poput Bake, Nijanga, De Šilja, Sose, Hose Maurija, Gomeza ili Zapate

Šansu umesto Kutronea u špicu je dobio još jedan 19-godišnjak Đovani Kroćata i uspeo da se preporuči Monteli. Posle odlične asistencije Hose Maurija, Kroćata je pogodio za 2:0 u 63. minutu. U finišu je Milan još dva puta pogodio mrežu švajcarskog kluba za koji su igrala i dvojica srpskih fudbalera koji su ostavili dubok trag u Mladosti iz Lučana. Vladimir Golemić je igrao do 61.  minuta kada je rezultat bio samo 1:0 za Rosonere, dok je novajlija radomir Milosavljević ušao u 67. minutu.

Argentinac Sosa je pogodio u 83. minutu posle još jedne odlične asistencije Hose Maurija, a onda je Sosa u 80. minutu asistirao iz kornera za Gustava Gomeza koji je udarcem glavom stavio tačku na Milanovu premijeru ovog leta.

Milan - Lugano 4:0
/Kutrone 2, Kroćata 63, Sosa 83, Gomez 90/

Milan u prvom poluvremenu: Storari - Abate, Paleta, Musakio, Rikardo Rodrigez - Kesi, Montolivo, Bertolaći - Borini, Kutrone, Čalhanoglu

Milan u drugom poluvremenu: Gabrijel - De Šiljo, Zapata, Gustavo Gomez, Antoneli - Hose Mauri, Sosa, Zanelato (od 86. Simić) - Nijang, Baka, Kroćata (od 86. Gabija)