Ne pomaže ni 17 stepeni ispod nule, Astani se srušio svet! Sporting za 10 minuta otvorio vrata osmine finala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 15.02.18. | 18:57

Domaćin vodio na poluvremenu, ali se sve promenilo na startu drugog poluvremena

Astana je nakon prvog poluvremena bila u nebesima, prepuna Arena već je maštala o osmini finala Lige Evope, ali je onda za samo 10 minuta u nastavku utakmice sve palo u vodu. Sporting je postigao tri brza gola, rešio pitanje pobednika, a onda sa igračem više rutinski priveo meč kraju i sebe doveo nadomak prolaska u narednu fazu takmičenja - 1:3 (1:0).

Goste iz Lisabona je u Kazahstanu dočekao minus od 17 stepeni celzijusovih. Očigledno je veliki mraz uticao na to da se ekipa Žorža Žesusa izuzetno teško privikne na vremenske uslove, što je domaćin iskoristio. Gol Martina Tomasova najavio je veliko iznenađenje, Astana se dobro držala, blistao je i Nenad Erić na golu, mada je poništen čist pogodak Sejdua Dumbije zbog ofsajda, koji nije postojao.

Gosti su čitavih 45 minuta delovali bespomoćno, ali u nastavku kao da je na veštački teren Astana Arene izašo neki drugi tim. Bruno Fernandes sa penala u 48. minutu, Želson Martins već u 50. dok je sve bilo rešeno u 55. minut, kada je Dumbija konačno matirao Erića. Domaćinu je svaku nadu za povratak i igru isekao crveni karton Logvinenka u 62. minutu.

Đorđe Despotović se našao u startnoj postavi ekipe Stanimira Stojilova, ali ga je u 64. minutu zamenio Sergej Malij, dok je u drugom poluvrmenu zaigrao i Marko Stanojević. Revanš u Lisabonu je zakazan za 22. februar, ali u njemu ne bi trebalo da bude nikakvog iznenađenja.