Dinamo ostao bez "duple krune"
Olmo promašio penal, Rijeka uzela Kup Hrvatske (VIDEO)
Radost Riječana

Dinamo je možda bio najdominantniji klub u HNL-u ove sezone, ali trofej Kupa Hrvatske putuje u Rijeku koja je u zanimljivom finalu savladala novog-starog šampiona sa 3:1 (2:0).

Tako su se Riječani dokopali svog petog trofeja nacionalnog kupa u istoriji kluba, a prvog otkako je na klupu seo nekadašnji prvotimac Modrih Igor Bišćan.

Okršaj za trofej upriličen je u Puli na stadionu Aldo Dorsina, a Zagrebčani su platili ceh greškama u prvom poluvremenu. Rijeka je povela u 13. minutu golom Antonija Mirka Čolaka, a nakon greške reprezentativca Hrvatske Petkovića, da bi na 2:0 za goste povisio Halilović u 39. minutu.

Dinamo se vratio u igru u 63. pogotkom Oršića, a golman Rijeke Simon Sluga je u 74. minutu obranio penal najboljem fudbaleru šampiona Daniju Olmu i tako održao prednost Riječana.

Naravno, zagrebački tim je kažnjen na kraju i zbog promašaja mladog Španca, a utakmicu je u 85. minutu prelepim golom ukrasio bosanski napadač Kvržić.