""

Osijek preslišao Švajcarce, Široki neporažen u Aberdinu, Željo sa „nulom“ ide u Švedsku

Vreme čitanja: 2min | čet. 13.07.17. | 22:57

Hrvatski timovi sa maksimalnim učinkom večeras, ekipe iz Bosne i Hercegovine još u igri

Solidan učinak timova sa prostora bivše Jugoslavije u večerašnjim utakmicama drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Najviše razloga za zadovoljstvo ima Osijek, koji je na svom terenu savladao švajcarski Lucern sa 2:0 i imao ozbiljnu zalihu pred revanš sa samo sedam dana. Široki Brijeg može da bude zadovoljan sa remijem u Aberdinu (1:1), dok šanse za prolazak ima i Željezničar, koji je odigrao bez golova za Švedski AIK-om (0:0). Poraz je pretrpela slovenačka Gorica, koja nije imala snage da se sa deset igrača izbori protiv Panioniosa (2:0).

Osijeku su pobedu doneli Muzafer Ejupi i Eros Grezda u drugom poluvremenu, pa će Lucernu biti izuzetno teško da se vrati iz ovog deficita na svom terenu. Aberdin je rano poveo golom Rajana Kristija, ali je domaću publiuku sredinom drugog poluvremena šokirao Stipo Marković, što je predstavnika Bosne i Hercegovine značajno približilo prolasku u treće kolo Lige Evrope. Željo i AIK su odigrali izuzetno čvrstu utakmicu na Grbavici, bez mnogo izrazitih prilika, pa je pitanje ko je u ovom trenutku bliži prolasku. Šveđani su svakako favoriti sledećeg četvrtka, ali uko ekipa Slavka Petrovića uspe da postigne jedan pogodak u Solni Željezničar bi mogao do prolaska u narednu fazu.

Gorica nije mogla sa desetoricom protiv Panionisa, koji je na svom terenu slavio sa 2:0, pa je sebi otvorio vrata naredne faze takmičenja. Od ostalih utakmica treba pobenuti slavlje AEK-a iz Larnake na gostovanju Kork Sitiju (1:0), kao i pobedu Mlade Boleslav protiv Šamroka (3:2).