Ovome se malo ko nadao: Đoković za titulu! Dan Petresku doneo pehar Klužu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.05.18. | 21:51

Četvrta šampionska kruna za tim iz Transilvanije

Četiri godine, četiri različita prvaka u Rumuniji. Posle Steaue, Astre i Vitorula na vrh fudbala kod naših istočnih suseda popeo se Kluž. Klub iz Transilvanije uspeo je da u napetoj završnici prvenstva zadrži smirenost i pobedom nad lanjskim prvakom Vitorulom osigura zadrži bod prednosti u odnosu na FCSB - 1:0.

Gol odluke pao je u završnici prvog poluvremena. A u junaka domaćeg tima izrastao je Hrvat Damjan Đoković. I to prilično nenadavno, jer je u 36. minutu prinudno zamenio povređenog Bordejanua, a u 43. na centaršut Ćirprijana Deaka „zapalio“ publiku na stadionu.

Imao je Kluž još nekoliko prilika, nije ih iskoristio, ali je sačuvao mrežu nekatknutom, pa je Dan Petresku savlada nekadašnjeg kolegu iz reptrezentacije Georgea Hadžija i osigurao naslov prvaka.

Na taj način poništena je pobeda FSCB-a u Bukureštu nad Astrom. Minimalna, golom Harlema Nore. Ispostaviće se nedovoljna, jer je domaćin ostao kratak za jedan bod.

Kluž će igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a Steaua i Krajova će u kvalifikacije za Ligu Evrope.