""

Poljaci sa penala sačuvali veru u polufinale (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 19.06.17. | 22:50

Šveđani vodili sa 2:1 do prvog minuta sudijska nadoknade

Malo je nedostajalo da domaćin Evropskog prvenstva za mlade, Poljska protiv Švedske doživi i drugi poraz na takmičenju i time ostane bez šansi za polufinale. Ipak, domaći su se spasili sa penala i remijem 2:2 sačuvali u životu nadu o odlasku u završnicu.

Strelac gola kojim je Poljska osvojila bod bio je David Kovnacki u prvom minutu sudijske nadoknade. Prethodno je slovenački arbitar Vinčić duel Filipa Dagerstala i Kšištofa Pjateka okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu.

Ova odluka izazvala je bes Šveđana koji su i po završetku meča imali šta da kažu Slovencu.

Poljaci su, nošeni podrškom sa tribina, veoma dobro počeli utakmicu i poveli golom Lukasa Monete, upravo posle asistencije Kovnackog

Međutim, švedskoj selekciji bilo je dovoljno samo pet minuta u finišu prvog poluvremena da napravi potpuni preokret i šokira domaće navijače.

Najpre je Karlos Strandberg u 36. minutu bio najbrži i najsnalažljiviji pred golom Poljske. A pet minuta kasnije Kristofer Olsen je dobro izveo korner, a Une Jakob Larson se poklonio i zatresao mrežu.