Ružan dan za Briž: Fosenu otišlo koleno, pobeda ispuštena u nadoknadi

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.02.18. | 16:28

Šampionska trka u Belgiji upravo je produžena

Ima dana kada jednostavno ne vredi ustajati iz kreveta, a takav je bio današnji za sve u Klub Brižu. Em što su na gostovanju kod Vasland Beverena ispustili pobedu u sudijskoj nadoknadiu, em što je Jele Fosen po svemu sudeći teže povređen, a on sam je terenu odmenio Abdulaja Dijabija, najboljeg strelca Klub Briža. Na kraju, 1:1 u 26. kolu Pro lige.

Prvo o Fosenovoj povredi - nije izgledalo naivno. Štaviše, belgijski mediji pišu da posle prvih prognoza u Brižu strahuju da su iskusnom napadaču otišli ligamenti kolena i da ga očekuje duža pauza.

I taman što se učinilo da će Hans Vanaken, koji je u 73. minutu postigao prvi gol na utakmici nakon što je Maksimilijano Kaufriz u kaznenom prostoru domaćeg tima oborio Emanuela Denisa, učiniti da se barem nešto dobro izrodi iz cele situacije, antiklimaks u 90. minutu. Nekako na silu su domaći umuvali loptu u kazneni prostor Briža, prerano je glavama otišla u svlačionicu odbrana gostujućeg tima, a onda je nešto što nije bilo ni šut ni centaršut pogodilo Jordija Klasena u telo i na nesreću lidera belgijskog prvenstva završilo u mreži, umesto nekoliko metara od nje.

Klub Briž je i dalje ubedljivo prvi na tabeli belgijskog prvenstva, ali tamo se zna - najveći koraci u šampionskoj trci prave se tek u plej ofu. Zaostatak Šarlroe, pa i Anderlehta, biće prepolovljen. Mada i dalje velik. Anderleht je trenutno 13 bodova  iza, Šarlroa bi danas mogla da priđe na devet. A posle podele bodova to je svega pet...