""

Sa dvojicom više, Juve je morao da pobedi Kjevo... Ali nije ovo ona mašinerija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.01.18. | 22:36

Stara dama se opet mučila protiv autsajdera

Juventus noći na prvom mestu na tabeli, domaći zadatak je odrađen, pritisak je na Napoliju, ali nije ovo onaj Juve... Tek kada je ostao sa dva igrača više, šampion je slomio otpor Kjeva u Veroni. Leteći magarci su odolevali više od sata vremena, ali nisu uspeli do kraja i Stara dama je ostavrila pobedu od 2:0 koja ju je opet lansirala na prvo mesto sa dva boda više od Napolija koji sutra dočekuje Bolonju.

Iako je Juve u seriji pobeda, ne izgleda to kao ona moćna mašinerija koja je prethodnih sezona mlela sve pred sobom u Seriji A. Od poslednjih pet pobeda, tri su ostavrene minimalnim rezultatima 1:0, a tri od njih su došlo posle porođajnih muka protiv autsajdera poput Kaljarija, Đenove i večeras Kjeva.

Naravno da je Juve bio bolji rival i da je više zaslužio pobedu od Kjeva. Iako bez dvojice bitnih igrača Kvadrada i Dibale, Bjankoneri su dominirali i stvarali šanse. Posao im je olakšao domaći fudbaler Bastijen koji je pred kraj prvog poluvremena u roku od dva minuta dobio dva žuta kartona za glupe startove.

Ipak, Kjevo je i sa igračem manje nastavio dobro da se brani, a Juventus je dodavao gas i polako ulazio u nervozu. Prelomni momenat meča se desio posle sat vremena igre kada je isključen i drugi fudbaler domaćih Fabio Kaćatore zbog gestikualcije prema sudiji.

Samo nekoliko minuta posle toga je Kedira konačno otvorio bravu veterana Sorentina i utabao Juventusu put do pobede koju je u finišu meča overio Iguain.