""

Siti upalio na vreme, Gvardiola je skockao odbranu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.08.17. | 20:25

Serhio Aguero najzaslužniji za pobedu Građana u Brajtonu - 0:2 (0:0)

Mančester Siti je izbegao klopku u koju su danas upali favoriti poput Liverpula i Čelsija na startu Premijer lige i osvojili prva tri boda u novoj sezoni. Građani su kao gosti savladali debitanta u Premijer ligi, ekipu Brajtona sa 2:0.

Nije to bila vrhunska partija tima Pepa Gvardiole, ali je gostujuća ekipa odigrala dovoljno dobro da ne napravi kiks. Druga bitna stvar za Siti je i činjenica da nije primio gol, što je uglavnom bio slučaj prošle sezone i upravo zbog toga je Katalonac u prelaznom roku potrošio priličnu količinu novca na renoviranje odbrambene linije.

To je Premijer liga! Ludnica na Stamford Bridžu - Barnlijev šamar posrnulom prvaku (VIDEO)

Imao je Siti prilike da i u prvom poluvremenu zatrese mrežu rivala, ali su na to navijači gostiju morali da čekaju sve do drugog dela meča. Kada su već polako počeli da brinu za konačan ishod, fudbaleri Sitija su se probudili i obradovali svoje pristalice.

Igrao se 70. minut kada je David Silva asistirao, a Serhio Aguero pogodio za vođstvo, a samo pet minuta kasnije sve dileme su otklonjene nakon što je Luis Donk postigao stvarnoi lep autogol, prosto zakucao loptu ispod ruke golmana Metjua Rajana za konačnih 2:0.

I to je bilo to. Novajlije u redovima Građana - golman Ederson, te Danilo i Bernardo Silva upisali su danas u Brajtonu svoje prve premijerligaške minute u karijeri, dok je desni bek Kajl Voker prvi put obukao dres Građana u Premijer ligi.