Vitese i Utreht u borbi za Ligu Evrope

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.05.18. | 23:23

Domaćini slavili u revanš mečevima polufinala plej-ofa

Fudbaleri Vitesea i Utrehtea boriće se u finalu plej-ofa za mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope sledeće sezone. Oba tima su u revanš mečevima polufinala upisala pobede od po 2:1.

Vitese je kod kuće pobedio Hag, a iz prve utakmice je doneo ubedljivih 5:2, tako da nije bilo nikakve dileme. Utreht je istim rezultatom savladao Herenven, a imao je zaostatak od 4:3 iz prve utakmice.

Srpski internacionalac Nemanja Mihajlović nije dobio priliku večeras da zaigra za Herenven.

Utreht je poveo u 39. minutu preko Rika Štrajdera, a prednost je uvećao Mark van der Marel. Nadu gostima vratio je Marko Rohas 12 minuta pre kraja. Ipak, odbrana Utrehta izdržala je do kraja za plasman u finale.

Kada je u pitanju meč u Arnemu, Vitese je poveo u 32. minutu golom Tima Matavža, a na 2:0 povisio je Mejson Maunt u 53. minutu. Poraz gostiju ublažio je Naser el Kajati dva minuta kasnije.