""

Žurka u Pirotu - 30.000 Piroćanaca slavi! Radnički dobio meč decenije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.05.16. | 20:11

U Jagodini odigran jedan od najzanimljivijih mečeva ove sezone u Srbiji

Radnički iz Pirota dobio je utakmicu decenije! U pretposlednjem kolu Srpske lige - Istok Beli su kao gosti slavili u Jagodini protiv Tabana rezultatom 2:0, preskočili za bod najvećeg rivala i kolo pre kraja zauzeli prvo mesto na tabeli! Od povratka u Prvu ligu Srbije, gde mu je i mesto, Radnički deli 90 minuta i još samo jedna pobeda!

Pirgosi slave kao nikada poslednjih godina, ceo grad slavi. Slavi 30.000 Piroćanaca!

Jedan od najvažnijih i najzanimljivijih mečeva ove sezone privukao je ogromnu pažnju čitave istočne Srbiji, ali i šire. Na stadion u Jagodini, popularni Tabanelo, stiglo je oko 300 navijača iz Pirota koji su pravili sjajnu atmosferu. Utakmicu su obezbeđivali velike policijske snage, što i ne treba da čudi, s obzirom na rivalitet dva kluba. A kada su ovakvi susreti u pitanju, ne može bez bar sitnih čarki i problema. Domaćini nisu bili baš ljubazni prema gostima. Pročulo se ubrzo oko stadiona da je cena karte za goste 2.000 dinara?! Predsednik Tabana ni po koju cenu nije želeo gostujuće navijača na tribinama: "Za njih nije 2.000, nego 20.000", prepričavali su novinari portala plusonline.rs dešavanja uoči početka susreta...

Na kraju, sve se dobro završilo, publika je ispunila tribine Tabanela i spektakl je mogao da počne.

Značaj susreta učinio je da prvo poluvreme ne protekne u dopadljivoj igri, a najbolju šansu imali su domaći igrači. U 24. minutu Mladen Stojčev izašao je sam pred Bulajića, ali je golman Radničkog izašao kao pobednik iz tog duela.

Verovatno ključni momenat na utakmici bilo ekspresno vođstvo Piroćanaca na startu drugog poluvremena. Velemajstorski gol Denisa Ristova u 48. minutu. Bio je to iznenadni udarac za igrače Tabana od koga nisu uspeli da se oporave do kraja, iako im je i nerešeni rezultat odgovarao da zadrže prvo mesto.

Tačku na ovaj susret stavio je najbolji strelac Radničkog Stefan Šilja Stojanović u 65. minutu. Kombinovali su Ristov i Petrov, ovaj drugi ubacio loptu u petarac, a tamo je kralj Šilja Stojanović - 0:2. I veliko slavlje polako je moglo da počne...

Ovim trijumfom u Jagodini Piroćanci su odradili 90 odsto posla, pošto su konačno zaposeli toliko željeno prvo mesto. U poslednjem kolu neophodna su im tri boda u duelu sa niškim Car Konstantinom kako bi overili plasman u PLS. U poslednjoj rundi Tabane ide na noge Timočaninu i čeka eventualni kiks Radničkog...

Hoće li šesti pokušaj Belih u poslednjih osam godina uspeti? Hoće li se Radnički konačno vratiti u Prvu ligu? Bilo bi šteta da tako ne bude, ako ništa drugog, ono zbog strašnog navijačkog potencijala koji ovaj grad.