""

Megini juniori šampioni Jadrana: Zvezda preslišana u finalu

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.01.18. | 18:51

Fantastično drugo poluvreme ekipe Vlade Vukoičića - 82:60

Juniori Mega Bemaksa šampioni su premijerne ABA lige. Izabranici Vlade Vukoičića bili su bolji od vršnjaka koje vodi Bojan Đerić u finalu Fajnal fora, pa su apsolutno zasluženo došli trofeja - 60:82 (24:20, 13:15, 9:22, 14:25).

Mega je utakmicu prelomila u trećoj četvrtini, kada je crveno-belima zatvoren put ka košu, a sa druge stane stvarana ozbiljna zaliha iz kontranapada. Vukoičićev tim je tu deonisu rešio u svoju korist rezultatom 22:9, pa je na kraju tog perioda bilo 11 poena razlike za Megu (57:46).

Crvena zvezda je vodila tokom čitavog prvog poluvremena, ali se u drugom potpuno raspala igra crveno-belih, pa je protivnik na prilično ubedljiv način došao do slavlja.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu biuo je Andrija Marjanović sa 25 postignutih poena, Bitadze je ubacio 17, a Nedeljković 16. Kod Crvene zvezde Paunović je dao 14, Tomašević 13, a Popović 11 poena.

(FOTO: ABA liga, Igokea/Nenad Vuruna)