Srbija pobedila u Albaniji 105 poena razlike!

Vreme čitanja: 1min | ned. 17.11.19. | 18:21

Srpske košarkašice bez milosti

Rezultat ze nevericu stiže iz albanskog Drača gde su košarkašice Srbije pregazile domaću selekciju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo sa neverovatnih 105 poena razlike!

Srbija je je u drugom kolu grupe E slavila rezultatom 139:34!

ALBANIJA – SRBIJA 34:139

Albanija: Lugaj, M. Molaj 2, Sinani 0, Is. Molaj 2, Veri 4, Lalaj, Ksanaj 13, Mehmeti 8, Dašja, Kobo, Hasani, Aliaj 4.

Srbija: Miljković 11, Zarić 8, Nogić 20, Stanačev 7, Popović 12, Čađo 10, Jovanović 16, Butulija 2, Milić 24, Bojović 8, Škorić 12, T. Jovanović 9.

Posle tesne pobede nad Turskom u prvom kolu, evropske vicešampionke su rasturile Albaniju u gostima i zadržale prvo mesto u grupi u kojoj se još nalazi Litvanija.

Albanija je u prvom kolu poražena od Litvanije sa 68 poena razlike, ali danas je doživela pravu katastrofu. Od samog starta je Srbija mlela protivnika i prvu četvrtinu dobile sa 21 poen razlike. Još ubedljivije su naše devojke bile u drugoj koji su pobedile 38:8. U drugom poluvremenu je Srbija nastavila nemilosrdno da gazi protivnika koji je za 20 minuta igre dao samo 11 poena: Četiri u trećoj četvrtini i sedam u poslednjem kvartalu.

U timu Srbije najefikasnija je bila Nikolina Milić sa 24 poena, Jovana Nogić je postigla 20, Nevena Jovanović 16 poena, dok je kod domaćina najbolja bila Enksi Ksanaj sa 13 poena.