Bogdan „silni“ Radivojević! Srbija ponovo na Svetskom prvenstvu

Vreme čitanja: 2min | čet. 14.06.18. | 23:34

Fantastično desno krilo sa šest pogodaka predvodilo izabranike Ljubomira Obradovića do ostvarivanja zacrtanog cilja

Rukometna reprezentacija Srbije će posle šest godina pauze i dva vezana propuštena Svetska prvenstva, ponovo učestvovati na najvećoj svetskoj smotri ovog sporta. Izabranici Ljubomira Obradovića remizirali su sa domaćom Portugalijom u drugoj utakmici baraža (25:25), što je bilo više nego dovoljno da se odbrani kapitalnih 28:21 iz niškog Čaira.

Srbiju je tokom čitave utakmice predvodio sjajni Bogdan Radivojević, koji je postigao šest golova i prednjačio u borbi i motivaciji na ovoj utakmici. Mada je voljni momenat kod čitavog tima bio na izuzetno visokom nivou.

Orlovi nisu blistali, imali su dosta oscilacija, ali je tako igrao i domaćin, koji je na kraju prvog i početkom drugog poluvremena imao četiri gola prednosti, ali ne samo da nije uspeo da je uveća, već je ju je potpuno ispustio. Srbija je prvi put na utakmici povela polovinom drugog poluvremena, kada je Marsenić zatresao mrežu rivala za 18:17, a već u narednom napadu Cupara je sa čitavog terena zatresao mrežu potpuno pogubljenog rivala u tim trenucima za dva gola prednosti.

Oscilacije sa obe strane su se nastavile do kraja meča, pa se nerešen ishod može smatrati više nego pravednim.

Kod Orlova su po četiri pogotka postigli Nemanja Ilić i Nemanja Zelenović, dok je Cupara ostvario sedam odbrana. Kod Portugalaca su Portela i Baroš dali po četiri gola.

Svetsko prvenstvo se igra od 9. do 27. januara naredne godine u Danskoj i Nemačkoj.