Zvezda izjednačila, Novi Pazar vodi u polufinalu

Vreme čitanja: 1min | pet. 16.03.18. | 21:04

Beogradski crveno-beli iznenadili u Novom Sadu

Odbojkaši Zvezde napravili su iznenađenje u drugom meču polufinala plej-ofa Superlige Srbije, pošto su u Novom Sadu pobedili Vojvodinu sa 3:1 (18:25, 25:19, 25:20, 25:22) i izjednačili na 1:1 u seriji.

Istovremeno, prvi korak ka finalu napravili su odbojkaši Novog Pazara trijumfom nad gostujućim Spartakom iz Subotice od 3:0 (25:23, 25:23, 25:22) kojim su povela sa 1:0 u seriji.

Na meču u Novom Sadu delovalo je da će Vojvodina posle prvog seta, relativno lako osvojenog, nastaviti rutinski do pobede. Ali, Zvezda se probudila.

Silno motivisani Beograđani su u nastavku odigrali iznad očekivanja. Aleksandar Gmitrović je utakmicu završio sa čak 34 poena i bio je najzaslužniji za veliku pobedu Zvezde.

U duelu odigranomu Novom Pazaru domaćin je bio na visini zadatka, a sva tri seta obeležila je neizvesna završnica. Domaće su predvodili Marko Vukašinović sa 18 i Irfan Hamzagić sa 16 poena.