vest

0

Del Boske najbolji selektor u 2012. godini

03.01.2013 21:33 | Tanjug

Španski stretag po treći put pobedio u tradicinalnom izboru Međunarodnog instituta za istoriju i statistiku fudbala

Strateg španske reprezentacije Visente del Boske proglašen je za najboljeg selektora u 2012. godini, u tradicionalnom izboru Međunarodnog instituta za istoriju i statistiku fudbala (IFFHS).

Del Boske je vodio Španiju do odbrane titule prvaka Evrope, a u izboru je trijumfovao ubedljivo sa 231 bodom. Poznatom stručnjaku to je treće priznanje IFFHS u izboru koji se organizuje od 1996, nakon što je prethodno slavio 2009. i 2010. godine.

Iza Del Boskea plasirali su se italijanski selektor Ćezare Prandeli sa 83 i Meksikanac Luis Fernando Tenja sa 70 bodova.

Poredak najboljih selektora 2012. u izboru IFFHS:

1. Visente del Boske (Španija) 231 bod
2. Ćezare Prandeli (Italija) 83
3. Luis Fernando Tenja (Meksiko) 70
4. Joakim Lev (Nemačka) 48
5. Erve Renar (Zambija) 38
6. Alehandro Sabelja (Argentina) 21
7. Paulo Bento (Portugalija) 16
8. Hose Pekerman (Kolumbija) 15
9. Fabio Kapelo (Engleska) 13
10. Rejnaldo Rueda (Ekvador) 9
Alberto Zakeroni (Japan) 9
12. Didije Dešam (Francuska) 8
Oskar Tabares (Urugvaj) 8
14. Mirjalal Kasimov (Uzbekistan) 6
15. Oleg Blohin (Ukrajina) 5
Otmar Hicfeld (Švajcarska) 5
Mjung-Bo Hong (Južna Koreja) 5

komentari

0 komentara

poslednje vesti

SA PINTO: Bićemo šampioni ako mi date iste uslove kao Partizanu!

„Kad je naš igrač ležao na travi, sudija je prekinuo našu kontru, a kad su crno-beli bili u naletu, a Maksimović na travi, dozvolio je da se igra nastavi, posle čega je Luka Milivojević morao da zaustavi protivničkog fudbalera“, zamera Portugalac sudiji Mažiću deljenje pravde u derbiju

Respekt, legendo... (VIDEO)

Obožavao je izazove - da pređe u Real na vrhuncu slave i na sebe navuče još veći pritisak. Da ode u Ameriku kada je mogao u bilo koji evropski klub. Da se vrati u Milan i PSŽ kada su mnogi govorili da je on zarđali veteran koji „prodaje dresove“ i nema šta da traži u elitnom evropskom fudbalu. Da oženi Spajsicu Viktoriju i navuče na sebe poteru krvožednih ostrvskih tabloida, sa kojima se verovatno nijedan sportista današnjice ne bi nosio sa takvim stilom.

najnovije vesti

srpski sinovi

SRPSKI SINOVI: Pobeda u inat FS Srbije!

MOZZART Sport predstavlja Nikolu Životića reprezentativca Austrije, selekcije U17, koji je priznaje da mu nije bilo lako kada je u duelu sa Orlićima slušao ‘Bože pravde’

prelazzi

PRELAZZI: Kup je naš! Posle 14 godina tuge, bola...

Koliko je osvajanje Kupa značilo Dijegu Simeoneu i njegovim igračima, toliko će više značiti onom crveno-belom delu Madrida. Jer, u tom milionskom gradu živi na desetine hiljada dece koja nikada, sve do petka uveče, nisu doživela da njihov Atleti pobedi mrskog rivala

ludi tiket

iz drugog ugla