vest

27

LIGA ŠAMPIONA: Mesi rešio i Bufona, Mpabe+Nejmar+Kavani=ŠOU, iživljavanje Čelsija! (VIDEO)

12.09.2017 22:44 | mozzartsport.com

Bajern lagano, Roma se jedva odbranila od Atletika, CSKA napravio iznenađenje večeri, Sporting ohladio Pirej

Veličina slova A A A

Derbi je pripao Barseloni! U najatraktivnijem meču otvarajuće večeri Lige šampiona, Barselona je očitala lekciju Juventusu i pobedom od 3:0 napravila prvi i veliki korak ka osvajanju prvog mesta u grupi. Jer, očekuje se da Barsa i Juve sigurno prođu u konkurenciji Sportinga i Olimpijakosa.

Sjajn start sezone u Primeri, Barsa je prenela i na Ligu šampiona. Alegri je promenio Juventusovu formaciju na 4-2-3-1, bacio u vatru mladog vezistu Bentankura ali odbrana sa Benatijom i Barzaljijem nije izdržala silinu Barsinog napada i raspoloženog Lea Mesija. Posle nekoliko Juventusovih pretnji iz kontranapada, Barselona je potpuno preuzela kontrolu na terenu i počela da steže obruč oko Bufona koji je spasavao šta je mogao, ali je kapitulirao u poslednjim momentima prvog poluvremena. Leo Mesi je konačno postigao prvi gol u karijeri protiv legendarnog golmana pošto je sa ivice šesanesterca uputio milimetarski precizan udarac u suprotan ugao. Tek što je počelo drugo poluvreme, Mesi je protutnjao po desnoj strani i bio najzaslužniji što je Rakitić pretvorio otpadak u gol. Na kraju je stavio tačku još jednim golom posle prelepog solo prodora.

U drugom meču u grupi, Sporting je hladnim tušem polio Pirej i slavio 3:2. Lisabonski Lavovi su odigrali fenomenalno prvo poluvreme posle kojeg su stigli do 3:0 protiv Olimpijakosa. Dumbija je u drugom minutu ostao sam na petercu i spustio loptu u gol. Potom je Želson Martins istrčao sjajnu kontru za 2:0, da bi kraj svih Olimpijakosovih nada potvrdio Bruno Fernandeš. Uroš Đurđević je igrao nešto više od pola sata posle čega je zamenjen. Obraz Olimpijakosa je spasao Pardo sa dva gola u nadoknadi vremena...  Ali teško da će Pirejci pobeći sa poslednjeg mesta u ovoj grupi posle ovakvog starta.

Prema očekivanjima, Bajern i PSŽ su rutinskim pobedama otvorili trku u grupi B. Predvođeni trilingom Mbape - Nejmar - Kavani, Sveci su pregazili Seltik u Škotskoj sa 5:0. Svaki od trojice superstarova iz Pariza se upisao u strelce. Prvo je Nejmar zakucao loptu pod prečku, potom je Kilijan Mbape bio snalažljiv pred golom Seltika i postao je prvi tinejdžer koji je dao gol u Ligi šampiona za dva različita kluba, a ispratio ih je Kavani golom iz penala. Na kraju su Sveci došli do petarde autogolom Lustiga i drugim pogotkom Kavanija.

Bajern je bez većih problema upisao lagani trijumf protiv Anderlehta - 3:0. Sve je bilo rešeno već u 11. minutu kada je Kums srušio Levandovskog i skrivio penal i crveni karton. Poljak je bio precizan sa bele tačke i u nastavku je Bajern držao situaciju pod kontrolom iako su gosti imali stativu na početku drugog poluvremena. Sve dileme je otklonio Alkantara u 65. minutu kada je samo postavio nogu na petercu posle lepe timske akcije.

Čelsi je povratak u Ligu šampiona obeležio kanonadom protiv debitanta Karabaga. Bez Azara, Morate i Bakajoka u startnoj postavi, Plavci su nemilosrdno mleli rivala i punili mrežu. Seriju je otvorio Pedro, potom je novajlija Zapakosta postigao spektakularan debitantski gol, a još ubojiti je Čelsi bio u drugom poluvremenu. Aspilikueta je povisio na 3:0, a onda su ušli Azara i Bakajoko. Poput Zapakoste, i Bakajoko je dao prvi gol u dresu novog kluba, a šlag na tortu su bila dva gola Batšuajia koji je iskoristio ukazanu šansu kod Kontea.

Čelsiju na ruku ide i remi u Rimu gde su Roma i Atletiko odigrali bez golova. Bolji su bili Madriđani, ali nisu iskoristili nijednu od mnogobrojnih prilika. Najbolju su imali u prvom poluvremenu kada je Manolas neverovatnom intervencijom na gol-liniji sprečio gol Kokea. U drugom poluvremenu je odlični golman Alison sprečavao goste da dođu do željenog gola. Slabo izdanje Rome kojoj se sa ovakvom igrom ne piše dobro u konkurenciji Čelsija i Atletika...

Po planu je krenulo i za Mančester Junajted ako se izuzme povreda Pola Pogbe koji se uhvatio za zadnju loću i morao da napusti teren u prvom poluvremnu pobede nad Bazelom od 3:0. Njegova zamena Felaini je načeo goste u svom stilu - golom glavom. Na početku drugog poluvremena je i Lukaku glavom zatresao mrežu, a konačan rezultat je bio delo rezerviste Rašforda.

Jedino iznenađenje večeri je priredio CSKA pobedom u Lisabonu nad Benfikom od 2:1. Benfika nije materijalizovala bolju igru u prvom poluvremenu, ali je na početku drugog dela igre povela pošto je Andrija Živković asistirao Seferoviću na prvoj stativi. Ipak, Armejci su preko Vitinja iz penala izjednačili, a potom i preko mlade zvezde Žamaledinova došli do povede. Veliki minus za Benfiku i veliki kapital za CSKA koji je sada favorit uz Mančester Junajted za prolaz u osminu finala.

| 13.09.2017 10:58

Barsa je demonstrirala silu nad luzerima !!! juventusov najbolji domet sezone je prvih 45 minuta igranja protiv Barse u jakim utakmicama i sa jakim ekipama , ostalo su bacene para na luzerska pojacanja, kosta je dobar za ukrajinske lige klubove kao sahtjor, bernardeskijev domet je igranje za Fiorentinu zali boze para za ovaj raspali dvojac pojacanja !!!! Kutija je izsutrina sinoc samo tako, tifozi tifuzas rale i kutiju pomade su jos uvek na mostu mole ih da sidju, uz poruku nece vise alegri da menja iguaina pojacanje od 94 mil za tinejdzera koj ulazi u igru koj je debitovao u LS u nadi da ce da mu ovaj donese pocasni gol, koj cirkus sa pojacanjima od 130 mil evra koj nista nije pokazao sinoc, vas domet je grupna faza posle toga imate jos dve utakmice i to vam je to, zali boze bernardeskod koj izlazi sam sa kosine na golmana Basre ali sutira loptu kao da nije ruckao nista celu nedelju, dzabe igranja LS kad se tamo redovno brukate protiv jakih klubova, igrate i vi dok ne dodju ozbiljne utakmice u LS, ali posle toga je vas redovan domet po tri cetiri gola u vasoj mrezi