ЛИГА ЕВРОПЕ! Hladnokrvni Jović majstorski bocka, Mijat sve pakuje, dali ga i Kostić, Marković, Prijović… (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 04.10.18. | 22:54

Srpski fudbaleri u centru pažnje

Srpski fudbaleri su u centru pažnje u Ligi Evrope večeras, barem kada su mečevi od 21 čas u pitanju…

Vrlo interesantan duel smo mogli da gledamo u okršaju Ajntrahta iz Frankfurta i Lacija. I čak petoricu srpskih fudbalera na delu. Filip Kostić i Luka Jović su dali po gol, Mijat Gaćinović je upisao asistenciju, Dušan Basta je isključen zbog dva žuta kartona, Sergej Milinković Savić nije odigrao kako zna. Na kraju: Ajntraht - Lacio 4:1 (2:1).

Zaista su srpski fudbaleri u dresu Frankfurta blistali na ovom okršaju. Sve je počelo asistencijom Mijata Gaćinovića za Filipa Kostića, a kasnije se nastavilo golom Luke Jovića u stilu najboljih golgetera. Tako je hladnokrvo bocnuo loptu kod trećeg gola Ajntrahta, i to levom nogom, da su mnogi mogli da svedoče talentu koji poseduje.

Gaćinović je tokom meča napravio mnogo šansi svojim saigračima i možemo da kažemo da je bio vezivno tkivo u telu Ajntrahta. Ovom partijom je sigurno kupio poverenje kod trenera Adija Hitera. Kostić je bio borben, iskoristio je šansu u kojoj se našao.

Jović je sigurno dao najlepši gol na meču, dokaz njegovog potencijala, a imao je pre toga još jednu priliku da možda da još jedan pogodak. Odlično je istrčao kontru i posle je sve bila rutina.

Sve u svemu, Frankfurt je večeras vezao jako dobar ručni rad protkan srpskim majstorstvom. Još je bolja stvar što se radi o srpskim reprezentativcima. Mogu samo da raduju njihove ovakve igre. Oni su bili glavni u večerašnjoj manufaktornoj proizvodnji Frankfurta.

Prekoputa su bila još dvojica naših igrača. Dušan Basta i Sergej Milinković Savić. Basta neće pamtiti po dobrome ovaj duel jer je isključen u nadoknadi prvog poluvremena posle dva žuta kartona, a ni SMS nije mnogo bolje prošao jer je zamenjen u 64. minutu. Doduše, u situaciji kada je Lacio ostao sa dva igrača manje posle isključenja Koree.

Tu je bio kraj za Lacio…

Na delu smo večeras mogli da gledamo još jednog srpskog reprezentativca. Nemanja Radonjić je igrao u remija Marselja na gostovanju Apolonu od 2:2 (0:0). Dobio je Radonjić poverenje Rudija Garsije, menjao je pozicije tokom meča, prebacivao se sa jedne strane na drugu stranu, pa je čak imao i uticaja na prvi gol Marselja.

Navukao je na sebe nekoliko odbrambenih igrača, dodao loptu do Pajea, koji je kasnije pokazao majstorstvo i doveo Olimpik u prednost. Do kraja meča Paje  jeupisao i asistenciju kod lepog gola Luiza Gustava.

Na istom tom duelu se dobro pokazao još jedan srpski igrač. Bivši fudbaler Partizana Saša Marković bio je strelac za Apolon u 74. minutu. On je inače bio na klupi, ali je ušao u 11. minutu. I odigrao prilično dobro. Najavio je potpuni povratak svog tima i osvajanje boda. Odlična rola Markovića.

Dodajmo i da je Aleksandar Prijović dao gol za PAOK protiv BATE-a u gostima - 4:1.

Treba dodati da smo imali priliku da gledamo još dva sjajna obračuna. Spartak iz Moskve je umalo preokrenuo protiv Viljareala u poslednjih 10 minuta, ali je meč završen rezultatom 3:3, dok je Rendžers Stivena Džerarda dobio Rapid iz Beča - 3:1.