"Veltman (desno), strelac za Ajaks"

Ajaks opet nije dobio na strani, možda je i opljačkan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.09.17. | 16:33

Sumnjiv gol Den Haga za izjednačenje

Veltman (desno), strelac za AjaksOzbiljni problemi sa Ajaks na početku sezone. Najpre eliminacija u plej-ofu Lige Evrope (bolji je bio Rozenborg), onda šok na gostovanju Heraklesu, pa gubitak još dva boda već u petom kolu Eredivizije, pošto Kopljanici nisu uspeli da slave u Hagu, gde im je pobedu oteo Ado - 1:1.

Može biti čak i da su gosti opljačkani, Norvežanin Bjorn Jonsen je u 71. minutu postigao gol vredan izjednačenja, ali je ostala sumnja da ga je Šeraldo Beker uposlio iz gol-auta, s tim da je teško utvrditi da li je lopta stvarno prešla liniju pre asistencije krila domaćeg tima.

Na taj način poništeno je vođstvo koje je favoritu doneo Džoel Veltman nadskočivši odbranu domaćina posle slobodnog udarca Hakima Zajeha. Bio je to nagoveštaj da će Ajaks zabeležiti šestu vezanu pobedu nad Ado Den Hagom, ali nije uspeo između ostalog i zbog toga što Klas Jan Huntelar u 86. minutu propustio zicer, pa sastav iz Amsterdama sve više zaostaje za vodećima.

HOLANDIJA 1 - 5. kolo:

Sparta - AZ Alkmar 0:2 (0:1)