""
""

Ajaks opet u igri za titulu! Sada je samo minus pet (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 14.12.17. | 22:40

Kopljanici savladali Ekscelsior sa 3:1 i maksimalno iskoristili kikseve PSV-a i AZ Alkmara

Možda je napolju zima, ali je Ajaks uspeo da otopi minus na tabeli Eredivizije. Pre samo četiri dana vodeći PSV je imao 10 bodova više od amsterdamskih kopljanika i činilo se otvoren put ka šampionskoj tituli. A sada je ta prednost prepolovljena na pet bodova pošto je Ajaks na svom terenu pobedio Ekscelsior sa 3:1 u poslednjem meču 16. kola šampionata Holandije.

I PSV i AZ Alkmar koji je takođe ozbiljan kandidat za titulu su napravili kikseve u ovom kolu, tako da definitivno Ajaks ponovo izlazi kao najveći pobednik.

Ipak, nije večeras Ajaks baš tako lako došao do pobede kao što to pokazuje konačan rezultat. Domaćin je poveo u 23. minutu preko Sijema de Jonga, ali je pet minuta pre kraja poluvremena izjednačio Majk van Duinen

U 57. minutu jedan od igrača gostujuće ekipe rukom je dirao loptu u kaznenom prostoru, sudija je odmah pokazao na penal i siguran sa bele tačke bio je Kasper Dolberg u 57. minutu iz penala.

Sve dileme oko konačnog ishoda otklonio je Hakim Zijeh pogotkom četiri minuta pre kraja utakmice.

HOLANDIJA 1 - 16. KOLO:

NAC Breda - Tvente 1:2 (0:0)