Astana zakazala okršaj sa Dinamom, Karabag prašio sa penala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 01.08.18. | 20:33

Šampion Kazahstana odigrao 0:0 u Danskoj, što mu je bilo dovoljno za prolazak dalje

Lepo veče za fudbalska šampione bivših sovjetskih republika. Kazahstanka Astana i azerbejdžanski Karabag plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Astana je imala nešto teži posao jer je gostovala danskom Midtjilandu i uspela je da odigra bez golova. Tako je odbranila 2:1 iz prvog meča i obezbedila dvomeč sa zagrebačkim Dinamom u trećem kolu kvalifikacija.

Iako se očekivalo da je Midtjiland napadne od prvog minuta, više prilika u prvom poluvremenu imali su gosti. Na sreću domaćih navijača, Junior Kabananga nije umeo da iskoristi dva veoma dobre situacije pred protivničkim golom.

Nastavak utakmice, međutim, doneo je drugačiju sliku na terenu jer su se Danci rastrčali. Ogečukvu Onijeka u 53, Mark dal Hende u 64. i Jakob Poulsen u 67. minutu redom su propuštali prilike da postignu gol vredan prolaska u sledeću fazu takmičenja.

Reprezentativac Srbije Antonio Rukavina odigrao je celu utakmicu za prvaka Kazahstana.

Azerbejdžanski Karabag imao je relativno lak posao u duelu sa gostujućim Kukešijem iz Albanije i slavio je sa 3:0. Domaćin je imao čak tri penala na ovoj utakmici, a iskoristio je dva. Pritom, Albi Ala je u 52. minutu dobio crveni karton i ostavio gostujući tim u dodatnim problemima.

Dvostruki strelac za Karabag bio je Španac Dani Kintana koji je golove iz penal dao je 24. i 57. minutu. U 53. minutu Inosent Emeghara nije iskoristio još jednu najstrožu kaznu za domaćina. Konačan rezultat postavio je Džon Delarž, internacionalac DR Konga, minut pre kraja utakmice.

Sledeći protivnik Karabaga u kvalifikacijama je beloruski BATE Borisov.

Šerif - Škendija 0:0 /prvi meč 0:1/