""
""

Azerbejdžan na nogama - Karabag i Gurban Gurbanov u Ligi šampiona, uzalud gol Pavlovića! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 23.08.17. | 22:06

Sporting moćan u Bukureštu, APOEL preživeo Prag

Karabag piše istoriju! Prvi put jedan azerbejdžanski klub igraće u grupnoj fazi Lige šampiona, nakon što je Karabag u Danskoj doživeo “dozvoljeni” poraz od 2:1 u revanšu sa Kopenhagenom. U prvoj utakmici bilo je 1:0 za prvaka Azerbejdžana.

Inače, trener ove ekipe je nekadašnji reprezentativac Gurban Gurbanov, koji je ostao u lošem sećanju navijačima Srbije i Crne Gore.

A junak navijača azerbejdžanskog kluba biće Dino Ndlovu koji je postigao taj zlata vredan gol u gostima u 63. minutu. Ni pogodak srpskog internacionalca Andrije Pavlovića pet minuta kasnije nije bio dovoljan da pogura šampiona Danske ka grupnoj fazi.

Poslednjih 20 minuta igralo se samo pred golom Karabaga, ali je domaćin previše petljao u završnici akcija. Upravo je Pavlović na isteku 90. minuta imao dobru priliku da donese plasman dalje Kopenhagenu, međutim, njegov udarac sa ivice kaznenog prostora završio je malo iznad prečke.

I u prvom poluvremenu ekipa Kopenhagena bila je bolji i opasniji rival, ali je tek u poslednjem minutu tog dela utakmice uspeo da stigne do vođstva preko Federika Santandera.

Nadali su se navijači rumunskog FCSB-a da bi posle nekoliko godina njihova ekipa ponovo mogla da se nađe u elitnom društvu, ali lisabonski Sporting je ipak bio bolji. Lavovi su u Bukureštu pobedili sa 5:1, a u prvom meču u Portugaliji nije bilo golova.

Vrlo brzo je Sporting stavio domaćinu do znanja šta će da se desi. Igrao se 13. minut kada je Sejdu Dumbija iskoristio dodavanje Markosa Akunje i zatresao mrežu rumunskog vicešampiona.

Ipak, samo sedam minuta kasnije nadu domaćim navijačima vratio je brazilski vezista Maranao izjednačujućim pogotkom. To je, ispostaviće se, bilo sve od Rumuna.

Sve dileme otklonio je Markos Akunja u 60. minutu, a četiri minuta kasnije Želson Martins je trećim golom najavio potop slavnog rumunskog kluba.

Golgetersku seriju nastavio je holandski napadač Bas Dost u 75. Minutu posle asistencije Martinsa, a konačan rezultat postavio je Rodrigo Batalja u 88. minutu.

Inače, u 72. minutu šansu u timu Sportinga dobio je i sprski internacionalac Radosav Petrović koji je zamenio Adrijena Silvu.

Veliki uspeh novim plasmanom u Ligu šampiona napravio je kiparski prvak Apoel koji je odoleo u Pragu i protiv domaće Slavije odigrao meč bez golova.

Uzalud je češkom velikanu bio veći posed lopte i 19 pokušaja ka protivničkom golu. Apoel je prošao dalje zahvaljujući pobedi od 2:0 u prvoj utakmici, ali i sjajnoj odbrani večeras na stadionu Eden.