Tripković (levo) prima čestitke

Čačani imaju i fudbalskog trojkaša Tripkovića

Vreme čitanja: 1min | pon. 08.10.18. | 20:30

Borac savladao Žarkovo, heroj je 20-godišnji napadač

Navijači Borca dočekali su pobedu svoje ekipe u Čačku. Zebre sa Morave su na domaćem terenu savladale Žarkovo sa 3:1 u poslednjoj utakmici desetog kola Prve lige Srbije.

Junak trijumfa bio je mladi napadač Nikola Tripković koji je postigao het-trik. Prvi gol dao je u 19. minutu sa bele tačke. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Tripković je duplirao prednost, a sjajnu partiju zaokružio je pogotkom i u 47. minutu za 3:0.

Poraz gostiju iz Beograda donekle je ublažio Krsta Đorđević četiri minuta pre kraja utakmice. Ovo je Borcu bila tek druga pobeda u Čačku u tekućoj sezoni, a prva posle tri utakmice.

U sledećem kolu Borac će gostovati kod TSK-a, dok će Žarkovo dočekati Radnički iz Kragujevca.