""

Cvajta: Gusari opustošili Drezden

Vreme čitanja: 1min | čet. 25.01.18. | 22:22

Dinamo doživeo novi poraz kod kuće...

Večerašnjom utakmicom u Drezdenu spuštena je zavesa na prvo prolećno kolo u nemačkoj Cvajti. Podsetimo, svi mečevi ove runde ostaće u senci ono što se dogodilo na sinoćnjem susretu između Darmštata i Kajzerslauterna, kada je trener Đavola Džef Štraser doživeo infarkt na poluvremenu...

Dinamo je slovio za blagog favorita u ovom meču, pre svega zbog vrućeg tereba u Drezdenu, ali Gusari su bukvalno protutnjali DDV stadionom - 3:1.

Sankt Pauli je kontrama ubio rivala. Sjajnu partiju pružio je brzonogi Poljak Sobota koji je dva puta matirao domaćeg golmana. Treći pogodak gostiju delo je mladog Riharda Nojdekera. Dinamo je do konačnih 1:3 došao kada je već sve bilo gotovo, dva minuta pre kraja...

Sankt Pauli je s ova tri boda skočio na osmo mesto i ima sedam bodovanje manje od trećeplasiranog Nirnberga.