Depor stekao kapitalnu prednost, ekspresno se vraća u Primeru (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 20.06.19. | 23:19

Majorka nije mogla s igračem manje celo poluvreme...

Deportivo je napravio ogroman korak, vrlo verovatno ključni, ka povratku u Primeru. Četa Hozea Martija savladala je Majorku u prvom meču baraža rezultatom 2:0, pa sa lepim kapitalom putuje na revanš. Utakmicu je obeležio pogibeljan start veziste gostiju Marka Pedrace, koji je u 41. minutu zaradio isključenje pošto je uleteo svom silonom u domaćeg fudbalera Bergantinjosa i poslao ga u bolnicu

Majorka cele sezone kuburi na gostovanjima gde je ostvarila svega četiri pobede, koliko i poslednjeplasirai Reus, tako je bilo nerealno očekivati da baš Deporu napravi probleme. A pogotovo ne onog momenta kada je Pedraca isključen.

Prvi gol na utakmici postigao je Argentinac Federiko Kartabija u 37. minutu. Golman Majorke loše je bio postavljen, Kartabija to video i gađao direktno u gol sa pozicije iz koje se uglavnom centrira...

Nedugo posle tog pogotka gosti su ostali s čovekom manje u polju i izgubili sve šanse da dođu do boljeg rezultata. Deportivo nije jurnuo iz sve snage, vidno je bilo da je domaćem sastavu najvažnije da ne primi gol. Ali kada se več otvorila prilika Kike ju je zgrabio. Igrao se 79. minut...