Dik Advokat ukočio PSV, De Jong sprečio drugi poraz u sezoni

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.02.19. | 18:39

Utreht imao 2:0 posle prvih 45 minuta...

Tri poraza nanizao je Utreht u 2019, za pobedu ne zna već puna dva meseca, a od PSV je izgubio na šest poslednjih utakmica. Pritom primio 17 pogodaka od ovog rivala na četiri prethodne... Motiv da nastave u istom ritmu momci iz Ajndhovena i te kako su imali - Ajaks juče izgubio, šansa da se ode na ogromnih plus osam, što bi u šampionatu kao što je holandski verovatno značilo i titulu, no međutim... Četa iskusnog Dika Advokata na krcatom stadionu Galgenvald uspela je izvuče bod - 2:2.

Ili bolje reći, PSV je uspeo da izvuče bod, pošto je posle prvih 45 minuta na semaforu stajalo 2:0 za domaće.

Advokat je očito jako dobro pročitao Marka van Bomela i njegovu strategiju. Oslonio se na neke ideje Đovanija van Bronhorsta koji je sa svojim Fajenordom jedini u ovoj sezoni tukao Filipsovce i eto muke za lidera.

Ahilova peta PSV-a očito su prekidi. Već treći put matirani su ove 2019. posle prekida, a tokom cele 2018. primili su samo dva gola na taj način. Van der Strek je u 7. minutu pogodio za vođstvo od 1:0, a onda u 34. asistirao Kerku za velikih 2:0. Nije to bilo dovoljno. Trgli su se gosti u nastavku i preko koga drugog neko Luka de Jonga, prvog strelca lige, stigli do spasonosnih pogodaka.

Stiven Bergvajn (gol ili asistencija na desetom meču zaredom, prvi od Vilfrida Bonija 2013. s takvim učinkom) namestio je lepo za 1:2, da bi Denzel Damfris sjajno probio po boku i poslužio De Jonga za konačnih 2:2 četiri minuta pre kraja...