""

Gol večeri Sarajlije Duljevića! Vidite li loptu, ljudi? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.11.17. | 22:31

Možda i najatraktivniji pogodak ove jeseni u Cvajti

Kakav blickrig Dinama! Neviđeno ove sezone u Cvajti! Tamo gde se najmanje očekivalo da će prekinuti seriju užasnih rezultata, ekipa iz Drezdena nije samo slavila, već je uništila Fortunu za svega deset minuta. Dizeldorf je zanemeo u 4. minutu kada je Hartman pogodio za 0:1 i dok se dozvao sebi, na semaforu je pisalo nestvarnih 0:3.

U prvih deset minuta poslednjem meča 15. kola nemačke druge lige Dinamo je postigao tri gola i praktično rešio utakmicu. Najbolja odbrana lige tri pogotka primila je samo jednom od aprila, a to je bilo u prošlom prvenstvu... Večeras, eto, učenici Uvea Nojhausa pružili su verovatno najbolju igru ove jeseni i razneli Fortunu koja je sada prepustila prvo mesto Holštajn Kilu.

Najlepši trenutak utakmice dogodio se u 10. minutu. Tada je reprezentativac Bosne i Hercegovine i doskorašnji igrač Sarajeva Haris Duljević prihvatio jednu loptu na levom boku, na oko 40 metara od gola. Napravio je nekoliko koraka unapred, onda krenuo ka sredini, namestio se, i tako opalio da navijači na stadionu teško da su i videli loptu koja se zarila u mrežu. Koliko je to zapravo bio snažan šut reći nam usporeni snimak, na kome lopta leti kao da tu uopšte ništa nije usporeno...

Zaista, golčina kakva se retko viđa.

Duljeviću je to bio prvi pogodak otkako je u avgustu stigao u Nemačku sa Koševa. I gol koji je definitivno večeras zapečatio sudbinu Fortune.