Kakvi brojevi Dušana Tadića – 21 gol, 11 asistencija, ali i četvrti promašeni penal ove sezone (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 20.01.19. | 19:14

Ajaks u nadoknadi propustio priliku da se bodovno poravna za PSV-om

Ostade isto rastojanje između jedinih kandidata za naslov prvaka u Holandiji. S tim da je malo ko očekivao da će i PSV i Ajaks da trokiraju u istom kolu, te je lider zadržao dva boda viška, iako je prvi pogrešio na gostovanju Emenu. Taman kad se očekivalo da kiks Filipsovaca naplati gigant iz Amsterdama usledio je još jedan šok, ovoga puta na „Johan Krojf areni“ i sami remi protiv Herenvena na zatvaranju 18. kola Eredivizije – 4:4.

Kopljanici su propustili priliku da se bodovno poravnaju sa šampionom u jednoj od najneizvesnijih trka poslednjih sezona u Holandiji, međutim, i dalje imaju snažnog aduta u liku Dušana Tadića. Mada ga Kinezi mame milionima, srpski reprezentativac nastavlja da igra fenomenalno, pa je dao dva gola i upisao asistenciju, međutim, njegovi saigrači iz odbrane ne bi sačuvali ni – kako to u naletu emocija publika zna da kaže – dve nacrtane ovce, pa umesto izbijanja na čelo tabele veliko razočaranje u Amsterdamu.

Delom i Tadićevom krivicom, pošto je vešti tehničar iz Bačke Topole u nadoknadi prvog dela propustio da realizuje jedanaesterac. Golman Han mu je čudesno odbranio nogom, što je već četvrti penal koji naš as nije iskoristio ove sezone (jedan u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv kijevskog Dinama i dva u Ligi nacija). Možda bi sve bilo drugačije da je tad Ajaks poveo 4:1, ali...

Ne bi smelo da se zanemari da je baš Tadić omogućio ekipi Erika Ten Haga komotnu poziciju posle prvog poluvremena. Na dodavanja Lasa Šenea i Hakima Zijeha, u razmaku od samo tri minuta, razveselio je navijače i tad je delovalo da ništa ne može da pokvari žurku. Pogovoto što je favorit igrao sjajno u polju i kontrolisao meč.

Svaki tim ima žutu minutu. U Ajksovom slučaju pet takvih iskoristio je Sam Lamers da postigne gol i proigra Van Bergena za izjednačenje početkom drugog dela. Opet je morao Tadić da vadi kestenje iz vatre. U 83. centaršut na drugu stativu, vrhunska reakcija Klasa Jana Huntelara i prednost od 4:3. Delovalo je da je kraj, da Ajaks može da se opusti, da čestita Tadiću na učinku od 21 pogotka i 11 asistencija na 31 meču ove sezone.

No, fudbal je još jednom potvrdio koliko je nepredvidiv, štoper Pjeri je pobegao čuvarima posle kornera u nadoknadi i doneo bod gostima na čijoj klupi je sedeo Nemanja Mihajlović. Ajaks će za četiri dana imati šansu za revanš istom rivalu u kupu, međutim, lepa šansa je propuštena...

HOLANDIJA 1 - 18. kolo

Vitese - Ekscelzior 3:2 (2:2)