Karaiskaki eksplodirao od sreće! Oli u potpuno ludom meču izbacio Milan iz Lige Evrope, Atina traži pehar (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 13.12.18. | 22:52

Arsenal i Sporting rutinski

Ogromna šetalica pred početak meča prikupila je simpatije navijačkog sveta širom Evrope. Na njoj pehar Lige Evrope kao jasan pokazatelj šta navijači očekuju od Olimpijakosa. Možda i preambiciozno, ali posle večerašnje utakmice teško će atinski crveno-beli umiriti tribinu. Nezaboravnu utakmicu gledali smo na Karaiskakiju, na kraju pobedu Olimpijakosa od 3:1 i Milanovu eliminaciju već u grupnoj fazi Lige Evrope.

Gledali smo 90 minuta utakmice za infarkt. Sevale su šanse na sve strane od samog početka meča, ali se tek posle sat vremena igre ritam meča toliko ubrzao da je teško bilo sve i ispratiti. Nisu Grci tada imali šta da čekaju. Potrebna im je bila pobeda od dva gola razlike. Takvu su i izvojevali.

Ljutiće se sigurno u Milanu. Ljutiće se zbog nedostatka fer-pleja, zbog trika kojim je Olimpijakos, ne čekajući Italijane da se nameste na odbranu kornera, preko Papea Abua Sisea stigao do prvog gola i u 60. minutu razgoreo varnicu u navijačkim srcima. A fitilj je goreo sve do 69. minuta kada je Giljerme iz očaja tukao sa više od 25 metara. Lopta je zakačila nesrećnog Duvana Zapatu i prevarila Pepea Rejnu. Eksplozija! Olimpijakos je imao rezultat koji ga vodi dalje.

I onda – antiklimaks! Svega 113 sekundi proštlo je od Zapatinog autogola, Kolumbijac je na trenutak prešao put od tragičara do junaka. Centaršut Hakana Čalhanoglua sa leve strane, Kolumbijac je nekako zahvatio tu loptu, brzo su je domaći vratili u polje, ali je sudija Benoa Bastijan na vreme primetio da je ona prešla gol liniju. Milan smanjuje na 1:2, Olimpijakos ponovo juri gol.

Navijači domaćeg tima već su pojeli pola prstiju. Tragedija se spremala. Do 81. minuta. Ignasio Abate verovatno ni sam sada ne može da odgovori zašto je oberučke obgrlio Vasilisa Torosidisa. Ljuti se Abate, nije tu bilo previše intenziteta, ali teško da se Bastijanu može zameriti na odluci. Nemaju ruke šta da traže na protivničkom igraču. Penal i egzekucija Konstantinosa Fortunisa.

Olimpijakos je u šesnaestini finala Lige Evrope. Milan je ispao. Đenaro Gatuzo će morati mnogo toga da objasni. Grci samo otkud navijači na terenu po završetku utakmice. Ali takav je to mentalitet. Prosto nisu mogli da izdrže da se ne pridruže igračima u slavlju. Kako bilo, Olimpijakos je drugi na tabeli Grupe D, Betis se nije proslavio protiv Didelanžovog bunkera, ali je na konto Milanovog neuspeha zadržao poziciju broj jedan i status povlašćenog na žrebu.

U Grupi E, raspored se znao i pre večerašnjih utakmica. Arsenal prvi, Sporting drugi, u šestom kolu samo smo dobili potvrdu da je tako najpravednije. Unaj Emeri je još jednom na teren poslao junoše da sakupljaju minute, oni su protiv Karabag obavili svoje s tim da su im pritisak sa pleća skinuli iskusniji saigrači. Mesut Ozil i Aleksandar Lakazet su jednostavno previše za Karabag – 1:0.

Ni Sporting se nije pošteno namučio. Protiv Vorskle mu je trebalo 45 minuta da tri puta loptu smesti u protivničku mrežu, strelci su bili Fredi Montero, Migel Luis, dok je Ardin Daliku postigao autogol i Ukrajinci su već tada mogli da krenu sa pakovanjem kofera. Ubedljivih 3:0 na stadionu Žoze Alvalade.