Kašija brži od pištaljke, Vitese ima meč loptu za Evropu

Vreme čitanja: 1min | uto. 15.05.18. | 22:57

Tim iz Arnema slavio protiv Utrehta sa 3:2

Fudbaleri Vitesea prvi su zadali udarac Utrehtu u finalu baraža za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. Oni su na svom terenu u Arnemu slavili sa 3:2 i sada za nijansu mirnije mogu da čekaju revanš koji se igra u subotu u Utrehtu.

Ne bi bilo nezasluženo ni da su gosti neporaženi napustili Arnem, ali je gruzijski defanzivac Guram Kašija u prvom minutu sudijske nadoknade postigao pobedonosni gol za Vitese.

Za razliku od drugog poluvremena, u prvom delu utakmice nije baš bilo mnogo uzbuđenja. Osim prvog pogotka Vitesea koji je postigao Mejson Maunt u 42. minutu.

A onda se Utreht vratio u meč i to golom Ramona Leuvina u 62. minutu. Vrag je odneo šalu pa su domaći od tog trenutka zaigrali nešto ofanzivnije i takav pristup doveo ih je do drugog pogotka koji je dao Brajan Linsen.

Međutim, ni Utreht nije lako pristao da položi oružje, a Zakarija Labjad je četiri minuta pre kraja postigao novi izjednačujući gol za Utreht.