Lids je drugo ime za "baksuzluk": Fenjeraš Luton odneo bod sa Eland Rouda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 30.06.20. | 22:58

Fulam pokazao da ume da pobedi i bez Aleksadra Mitrovića, pošto je bez suspendovanog golgetera slavio na gostovanju Kvins Park Rendžersu (2:1)

Kako oterati ovaj baksuzluk sa Eland Rouda? U Lidsu bi verovatno dali milione da saznaju način na koji se to može učiniti. Nakon sjajne pobede nad Fulamom u prošlom kolu ekipa Marsela Bjelse je uspela da odigra nerešeno na svom terenu sa poslednjeplasiranim Lutonom, pa umesto osam, ima samo šest bodova više od trećeplasiranog Brentforda - 1:1 (0:0).

Domaćin je večeras na svom terenu prezentovao pravu reviju promašaja, nije iskoristio brojne ukazane prilike, a sa druge strane je uspeo da primi gol iz jednog od ukupno dva protivnička šuta u njegov gol. Da situacija bude još gora, Lids je primio gol iz "jeftinog" kontranapada u 50. minutu. Gosti su se praktično iz tri dodavanja našli pred golom domaćina, a onda je sjajan udarac uputio Hari Kornik.

Iako se sve vreme mučio, Lids je relativno brzo stigao do izjednačenja. To je u 63. minutu uspeo da uradi Stujart Dalas, nakon pravovremenog dodavanja Alioskog. Ipak, nakon toga je mreža Simona Sluge ponovo bila začarana i tako je ostalo do kraja utakmice.

Lutonu bi ovaj bod mogao da bude dragocen u borbi za opstanak. Iako je fenjeraš, satav Netana Džejmsa igra vrlo dobro u ovom delu sezone i u poslednih devet kola doživeo je samo jedan poraz.

Fulam je pokazao da ume da igra i bez Aleksandra Mitrovića, pošto je večeras posle preokreta savladao Kvins Park Rendžers u gostima (2:1).

Domaćin je vodio golom Hagila od prvog minuta, Arter je izjednačio u 21, a konačan rezultat je postavio Sajrus Kristi u 75. minutu. Ekipa Skota Parkera se približila drugoplasiranom Vest Bromu na četiri boda zaostatka, ali sa utakmicom više.