Lionova trojka za polufinale Kupa (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 27.02.19. | 22:55

Žirondinci se lagano plasirali među četiri najbolja u Kupu Francuske

Šampionska trka je davno izgubljena za Lion, ali je zato i dalje u igri za Kup Francuske. Žirondinci su se plasirali u polufinale najmasovnijeg takmičenja, pošto su kod kuće savladali Kaen sa 3:1.

Belgijanac Džejson Denajer je doneo vođstvo Lionu golom u 26. minutu utakmice. Kada je Maksvel Korne u 49. povisio na 2:0, činilo se da je sav posao već završen.

Kaen je odlučio da se ne preda bez borbe do poslednjeg daha. Tim koji se grčevito bori za opstanak u ligi, koji u 15 kola ima samo jednu pobedu, zapretio je Lionu golom Rodriga Kazimira Ninge u 78. minutu. Ipak, nada gostiju da mogu do izjednačenja ugašena je posle samo četiri minuta, kada je crveni karton dobio Aleksandar Điku.

Kazna je stigla vrlo brzo, Memfis Depaj je u 84. minutu pogodio za 3:1 i za prolaz Žirondinaca među četiri najbolja tima u Kupu Francuske.

Pored Liona, tamo su već Pari Sen Žermen i Ren. A, četvrti će biti Vitre ili Nant.