Luk de Jong

Luk de Jong 99 % and loading... Džaba, kad je PSV primio dva i ostao bez dva boda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.01.19. | 16:35

Emen šokirao šampiona Holandije

Čudo u Emenu! Šampionski sastav PSV-a je zaustavljen. Mada je imao dva gola viška, a prema prikazanom trebalo da upali „petardu“, tim iz Ajndhovena je skoro sve prosuo u završnici gostovanja koje se činilo rutinskim, te umesto celog plena, mora da se zadovolji mrvicom – 2:2.

Gostima je glave došao Danac Niklas Pedersen. Iskusni napadač, pristigao letos iz blegijskog Mehelena, nije se naigrao ove sezone u novom klubu, nije ni danas počeo meč, postao je heroj malenog grada na severoistoku Holandije. Ušao je u 78. minutu, u 80. prepolovio zaostatak, a u prvom minutu nadoknade pogodio za remi.

Na taj način u drugi plan pao je podatak da je kapiten PSV-a Luk de Jong postigao 99. gol za klub. Iskusni špic može da se podiči da je već šest puta ove sezone matirao protivničke golmane glavom, međutim, ni to, ni kasnije dupliranje vođstva u režiji Španca Angelinja nisu bili dovoljni sastavu Marka van Bomela da pobedi.

Osim kiksa prvaka, nedeljni program u 18. kolu Eredivizije obeležio je i Fabijan Serarens. Centarfor De Grafšapa je postio osam utakmica, što u prvenstvu, što u kupu, da bi het-trikom ispratio Fortunu za Sitard.

HOLANDIJA 1 - 18. kolo

Vitese - Ekscelzior 3:2 (2:2)