""

Mega preokret na Banjici: Arsić srušio Građevinu!

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.12.17. | 16:50

Radnički slavio sa 3:2, iako je rad imao dva gola prednosti

Kakav meč na stadionu Kralj Petar prvi! Imao je Rad sve u svojim rukama protiv Radničkog iz Niša, ali se još jednom potvrdilo da je 2:0 najopasniji rezultat u fudbalu, pa su Meraklije odnele ceo plen iz meča koji je trebalo da bude odigran u nedelju, ali je odložen zbog snežnih padavina.

Ovim trijumfom u meču 20. kola Superlige, Nišlije su se opet probile do petog mesta na tabeli i potvrdile da bi mogle da se umešaju u borbu za plasman u Evropu sledeće sezone.

A junak velikog preokreta bio je dvostruki strelac za Radnički, Lazar Arsić i to za samo dva minuta. Doduše, Građevinari će verovatno osuti paljbu po sudiji Aleksandru Vasiću, jer su kod trećeg gola Radničkog u 86. minutu tražili igranje rukom Arsića.

On je primio loptu na nekih sedam metara od gola i pucao pravo u mrežu postavivši konačan rezultat, a onda je usledila rasprava igrača Rada sa sudijom koja je trajala nekoliko minuta.

Inače, svih pet golova postignuto je u drugom poluvremenu. Na otvaranju drugog dela Bogdan Mladenović je centrirao sa desne strane i umalo da matira golmana Radničkog, koji je uspeo da spasi mrežu samo na trenutak. Na odbitak je natrčao Aleksandar  Lutovac i zakucao loptu.

Rad je duplirao prednost u 56. minutu - Mladenović je asistirao Lazaru Miloševu u kontranapadui, a ovaj je spretno matirao golmana Živkovića. U tom trenutku je malo ko na stadionu mogao da prepostavi šta će se desiti do kraja.

A u 66. minutu usledio je početak velikog preokreta. Japanac Riota Noma iskoristio je centaršut Marka Tomića s levog boka i glavom pogodio suprotni ugao.

U nastavku meča Arsić je odlučio da obuče odelo superheroja i donese tri boda Radničkom. Igrao se 85. minut kada je ovaj vezista izveo slobodan udarac sa oko 35 metara - hteo je da ubaci loptu kazneni prostor, ali je ona na kraju završila u golu, a i golman Rada je mogao bolje da interveniše.

A smao minuta nakon ove situacije Arsić je i definitivno nokautirao Građevinare i naneo im 14. poraz u sezoni.