Minsko polje u Kupu kralja: Dejan Lekić kao Pavkov, drugoligaške lekcije Espanjolu i Viljarealu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 01.11.18. | 20:34

Nema sreće za klubove iz Primere

Možda su se favoriti opustili posle dve prve Kup večeri u Primeri. Mahom su tada španski prvoligaši uspevali da slome optor nižerazrednih klubova. Ali večeras – potop! Ni Eibar, ni Sevilja, a sada ni Espanjol ni Viljareal. Niko od četiri učesnika Primere nije mogao do pobede u prvim mečevima šesnaestine finala Kupa kralja. Najgore su prošli poraženi Eibar i Espanjol, a zajednički imenitelji za njihove utakmice bili su – Srbi. Posle Uroša Đurđevića koji je presudio Baskima, zablistao je i Dejan Lekić, koji je golom u 26. sekundu utakmice na stadionu Ramon de Karanca (tačno toliko je trebalo i Milanu Pavkovu da postigne vodeći gol za Crvenu zvezdu sinoć protiv Bačke) utabao Kadizu put do pobede nad Espanolom od 2:1.

Gol na dušu Espanjolovog golmana Roberta Himeneza, umesto da ispuca loptu pravio se previše veštim, Lekić je osetio trenutak, ukrao loptu, potom ramenom otresao čuvara i smestio loptu u metu za 1:0.

Mogao je istina da se proslavi i postigne još koji gol, ali mu je u nekim drugim situacijama nedostajalo malo sreće. Kako bilo, svakako je ostavio više nego dobar utisak, ne samo zbog gola, i podsetio klubove iz elitnog ranga takmičenja da ima on šta da ponudi, bez obzira na to što igra u timu čiji je osnovni zadata sačuvati mesto u Segundi.

Bilo je doduše šta da se vidi i u gostujućem timu. Pre svih 20-godišnji Havijer Puado, koji je pravim malim remek delom u 35. minutu izjednačio rezultat na 1:1. Prvo se lepom fintom izborio za prostor, a onda bocnuo loptu preko protivničkog golmana. Majstorija.

Ipak, Kadiz je večeras više želeo na pobedu, koju mu je na kraju i doneo Karim Azumum u 41. minutu, pošto je drugo poluvreme bilo znatno mirnije. Za razliku od onog u Almeriji gde su domaći i Viljareal publiku u drugih 45 minuta častili sa šest golova – 3:3.

Imao je Viljareal vođstvo od 3:1, ali ne i koncetraciju da mirno privede meč kraju, pa ni golmana kadrod da iznese ovoliki teret na leđima. Andres Fernandez je odisao nesigurnošću, a Almerijin rezervista Seku Gasama je umeo to da kazni i golovima u 86. i 91. minutu odluku o tome ko će u osminu finala odložio do revanša.