""

Monako ponovo drugi, na Velodromu lakše dišu zahvaljujući poštenom Monpeljeu

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.04.16. | 20:54

Rems prokockao veliku šansu da dodatno zaprži čorbu Marselju

Monako je na najbolji način iskoristio poraz Nice i remi Sent Etjena, pa mu dva kola pre kraja Lige 1 glavni konkurent u borbi za drugo mesto i direktan plasman u Ligu šampiona ostaje Lion! Kneževi su uz malo više muke nego što se očekivalo slomili otpor Gengana (3:2), tako da sada imaju tri boda više od tima sa Žerlana, ali u utakmicu više

Lavovi svoj meč igraju večeras protiv Gazeleka i u slučaju da dobiju naredne nedelje očekuje nas prava poslastica, pošto će Monako i Lion u direktnom okršaju odlučiti ko će biti drugi na tabeli.

Izabranici Leonarda Žardima imali su danas protiv Gengana dva gola viška posle prvih 45 minuta i sigurno gazili ka trijumfu, ali dva brza gola gostiju u 75. i 82. minutu malo su zakomplikovali situaciju, pa domaći nisu mogli da se opuste do samog kraja. Golove za Monako postigli su Traore, Dirar i verovatno najbolji igrač ovog tima Bernardo Silva. Mrežu Kneževa pogađali su Erdinč i Angua

Pored ovog susreta najviše pažnje privukao je okršaj Remsa i Monpeljea, ali ponajviše zbog jednog trećeg tima koji je bio zainteresovan za konačan rezultat. Radi se naravno o Marselju, čiju su navijači iz sve snage navijali za goste, kako im Rems ne bi prišao na samo dva boda zaostatka i tako dodatno ugrozio status prvoligaša. Iako potpuno rezultatski nezainteresovan Monpelje je pošteno odradio posao i slavio na tom gostovanju, čime je napravio veliku uslugu Olimpiku.

Ali daleko od toga da je nekadašnji prvak Evrope prebrinuo sve brige oko opstanka. Njih u pretposlednje kolu čeka direktan okršaj sa Remsom. Od ishoda te utakmice moglo bi mnogo toga da zavisi...

LIGA 1 - 36. KOLO

PSŽ – Ren 4:0 (0:0)