Ništa – ništa u moskovskom derbiju

Vreme čitanja: 1min | sub. 03.08.19. | 19:54

Po bod za Spartak i Dinamo

Veliki derbi, veliko interesovanje, a na semaforu – ništa. Spartak i Dinamo su u moskovskom derbiju podelili po bod, bez ijednog postignutog gola, pa su na kraju ostali nezadovoljni navijači i domaćeg i gostujućeg tima – 0:0.

Spartak je bio favorit. Nominalno ima jači tim, domaći teren, ali je imao i igrača manje od 35. minuta, kada je crveni karton dobio Ezekijel Pons. To je totalno pokvarilo koncepciju crveno-belih i sve okrenulo naglavačke. Zbog toga na kraju Spartak može da bude zadovoljan, iako je očekivao tri boda na kontu.

Dinamo je bio bolji. Imao je veći posed lopte, duplo više udaraca na gol, pritiskao je svom snagom da iskoristi tu brojčanu prednost na terenu, ali nije vredelo.

Imali su plavo-beli nekoliko dobrih priliku, odličnu šansu je promašio Pančenko u 59. minutu, dok je Spartak umalo došao do pobede u poslednjim minutima meča, kada se Kabore našao u šansi.