Noć kada je Bretanja videla sve zvezde iz Pariza (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 06.01.19. | 22:44

PSŽ savladao petoligaša Pontivi sa 4:0 u francuskom kupu

Pari Sen Žermen je rutinskom pobedom otvorio novu, 2019. godinu, a ceh je platio petoligaš Pontivi u utakmici trećeg kola francuskog kupa. Parižani su kao gosti trijumfovali sa 4:0, a pobeda je mogla da bude i duplo ubedljivija.

Za stanovnike Pontivija, mestašca u Bretanji, ovo je bilo veče u kojem su mogi da vide neke od najvećih zvezda svetskog fudbala pošto trener PSŽ-a Tomas Tuhel nije želeo previše da kombinuje sa timom.

Tako su od prvog minuta na gradskom stadionu u Pontiviju zaigrali i Nejmar i Kilijan Mbape. Ipak, u prvom poluvremenu gosti su se propisno ispromašivali i jedini pogodak, postigao je Silvan Žile koji je u 24. minutu zatresao sopstvenu mrežu.

Tek u drugom poluvremenu su se gosti razigrali. Prednost PSŽ-a duplirao je Nejmar u 70. minutu posle dobro dodavanja Dijabija. Sedam minuta kasnije Mbape je pogodio iz penala, konačan rezultat postavio je Julijan Draksler tri minuta pre kraja utakmice, a u ovoj situaciji u ulozi asistenta našao se Nejmar.