Parma nije rado viđen gost, Kucka baš rešio da gurne Sampdoriju u kanal (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.12.19. | 20:05

Parma hoće u Evropu

Parma se prethodnih nedelja pokazala kao vrlo nezgodan gost. Odolela je protiv Intera u Milanu, zatim u Firenci i Bolonji i bilo je pitanje vremena kada će negde na gostovanju ubosti glavnu premiju.

Sampdorija se pokazala kao idealna mušterija. Taman kada je izgledalo da je Klaudio Ranijeri oživeo Sampdoriju sa serijom dobrih rezultata, usledila su dva poraza od Kaljarija i danas poraz na svom terenu od Parme – 0:1.

I opet je Sampdorija platila skupu cenu promašaja. Mogla je makar remi da izbori…

Juraj Kucka se samo u prvih 20 minuta meča pomalo neočekivano našao tri puta u šansi i bilo je neminovno da će sledeću iskorisititi. U 21. minutu je posle sjajnog kornera Ernanija bio najviši u skoku i sa peterca skrenuo glavom loptu u mrežu.

Posle toga je usledila gomila prilika za Sampdoriju, promašivali su Muru, Kvaljarela, Vijera i gosti su na poluvreme otišli sa vođstvom. Tek što je počelo drugo poluvreme, usledio je slalom i opasan pokušaj Žervinja. Ranijeri je reagovao dvostrukom izmenom i uveo Linetija i Lerisa umesto Ramireza i Vijere. Sampdorija je dodala gas, Gabijadini je pogodio prečku, da bi Kvaljarela u 77. minutu iznudio penal. Rešio je sam da ga izvede, ali mu je Sepe odbranio. Na odbijenu loptu je natrčao Jankto i postigao gol, alu je on opravdano poništen jer je ranije utrčao.