""
""

PLS: Trivunović sa penala za preokret Bačke, Čarapani se gostili na Vračaru

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.11.15. | 17:20

Ista meta, isto odstojanje. Tako bi u najkraćem mogao da glasi rezime utakmica 13. kola Prve lige Srbije u kojem je vodeći tandem Bačka – Napredak nastavio trku za lidersku poziciju.

Mnogo više znoja morali su da proliju fudbaleri Bačke koji su na svom terenu u Bačkoj Palanci savladali “komšije“ iz Inđije sa 2:1 i to posle preokreta.

Strelac pogotka kojim je domaćin osigurao tri boda bio je nekadašnji reprezentativac Srbije Veseljko Trivunović iz penala u 65. minutu. Prethodno je izjednačio Bajić u 51. minutu, a gol za Inđiju dao je Vukčević još u 11. minutu.

Napredak je i lakše nego što se očekivalo kao gost savladao beogradski Sinđelić na čijoj klupi ove sezone sedi Zoran Bata Mirković.

Imaće mnogo toga da kaže svojim igračima nekadašnji fudbaler Rada, Partizana, Atlante, Juventusa i Fenerbahčea, pošto su pružili partiju ispod očekivanja, kapitulirali su dva puta u prvom poluvremenu i u razmaku od samo četiri minuta.

Strelci za gostujuće Čarapane bili su Ognjen Damnjanović u 38. i Bojan Beljić u 42. minutu.

Poraze Sinđelića i Inđije najbolje je iskoristila ekipa ČSK-a iz Čelereva koja je trijumfom od 1:0 nad Radničkim u Kragujevcu preuzela treće mesto na tabeli.

Novi trener BSK-a Dragan Aničić neće po dobrom pamtiti debi na klupi ekipe iz Borče, pošto je na domaćem terenu izgubio sa 1:0 od novosadskog Proletera.